logo
dollar
euro

У 2013 році бюджетні кошти, виділені на розвиток сіл Полтавщини, витрачені неефективно

12:03 06.10.2014 eye 480

Держфінінспекція в Полтавській області провела державний фінансовий аудит ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2013 рік.

На виконання Програми минулого рокуі передбачалось спрямувати 142 млн 279,9 тис. грн., фактично освоєно 218 млн 277,3 тис. грн. Незважаючи на значний рівень фінансового забезпечення, запланованих Програмою цілей не досягнуто, а затверджені заходи виконано неефективно і не в повному обсязі. Спричинено це цілою низкою факторів.

Зокрема, Програма прийнята з порушенням вимог чинного законодавства. Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, як відповідальний виконавець розробив її без врахування вимог нормативних документів, що дало можливість органам місцевого самоврядування усунутися від виконання.

У Програмі не визначені конкретні виконавці, не розподілені джерела фінансування запланованих заходів, не вказані терміни їх виконання, не врегульовані взаємовідносини місцевих органів влади з виконавцями, не розроблено жодного документа, який передбачав би порядок, форми та терміни звітування. Виконавці звітувались перед обласною владою переважно у телефонному режимі, без документального підтвердження звітних даних, що призвело до їх перекручування і «приписок».

Так, Управління агропромислового розвитку Глобинської райдержадміністрації включило до звіту заходи, які фактично не виконувались, що призвело до завищення обсягів виконаних робіт і, відповідно, витрат, на 136,7 тис. грн. Відділ освіти Гадяцької райдержадміністрації до звіту про виконання Програми за 2013 рік взагалі вніс непідтверджені дані на використання 1 млн 478,5 тис. грн. У деяких районах області до Програми віднесли заходи, які не відповідали її завданням, що призвело до неефективного використання 623,5 тис. грн. з бюджетів усіх рівнів на суму.

Крім того, відсутність внутрішнього контролю в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації не дає можливості своєчасного виявити прорахунки при виконанні досліджуваної Програми та проконтролювати використання бюджетних коштів.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх