logo
dollar
euro

Ілля Кива не буде командувати бійцями батальйону "Полтава"

18:13 03.10.2014 eye 2092

Про це повідомив нардеп Юрій Бублик

Громадськість Полтави активно виступала проти призначення Іллі Киви на посаду комбата батальйону "Полтавщина", в якій мав влитися батальйон "Полтава". Звертались до керівника обласної міліції, міністерства. Але дарма. До них не дослухались.

Хлопці з батальйону "Полтава" теж не зраділи призначенню. У Івана Корсуна, начальника обласного УВС порозуміння не знайшли. Вирішили податись до київського начальства. Поїхали в столицю у супроводі нардепа Юрія Бублика. Що та поїздка дала, сьогодні розповів у Фейсбук сам нардеп. Зокрема, Юрій Бублик повідомив (наводимо скорочено):

"Отже у середу 40 бійців полтавського батальйону "Полтава" виїхали до Києва з метою особистої зустрічі з керівництвом МВС для озвучення вимог: по-перше – вислухати аргументи щодо недолугого кадрового призначення Іллі Киви командиром батальйону "Полтавщина", а по-друге, відсторонити Киву від виконання обов’язків керівника підрозділу та позбавити звання майора міліції. А також відновити колишній батальйон "Полтава" і призначити його командиром адекватну людину, прислухаючись до думки особового складу підрозділу.

То ж я організував автобус і також вирушив із бійцями, бо коли громада разом – то ми сила! До автобусу також затесалося декілька "громадських активістів", як виявилося пізніше – з певною метою. Але про це потім…

Як на мене, у тому, що конфлікт набув таких масштабів, є велика вина Івана Корсуна, керівника обласного МВС. Він, знаючи про напругу у підрозділі, навіть не "соізволіл" повідомити своє вище керівництво про проблему. На всі запити була одна відповідь – у нас все добре. Навіть коли, за день до нашого "десанту", у Полтаві перебував із робочим візитом заступник міністра МВС, йому відрапортували що "всьо пучком".

Ця дивна поведінка обласного очільника МВС спостерігається ще з того часу, коли бійці, не маючи належного забезпечення, зверталися до мене через своїх ротних по допомогу, а Корсун рапортував нагору, що усі усім забезпечені. Складається враження, що приватне благополуччя Корсуну дорожче, ніж благополуччя його підлеглих. Очевидно він, як подейкують – в очікуванні генеральських погонів, боїться публічно заявити про проблеми, які треба вирішувати у ввірених йому підрозділах. Хоча я б на його місці, маючи хоча б трохи честі офіцера, давно вже б доповів нагору про проблему і спробував би спрогнозувати її наслідки.

Коли ми доїхали до Борисполя, нас зустріла ДАІ, яку нам надали для супроводу та … два зам міністра Авакова із сердечним проханням не зчиняти скандалу, а спробувати спокійно розібратися із ситуацією, яка виникла. Тож, я з делегатами від бійців – учасників поїздки рушили до міністерства. Хочу одразу зауважити, якби на те була б воля бійців, ми б поїхали у центр Києва без перешкод – супровід і "зелена дорога" нам надавалися.

В міністерстві нас зустріли теж добре, гостинно. За столом перемовин у міністерстві заступником Авакова було запропоновано декілька варіантів врегулювання ситуації:

1. Міліціонери не мають права брати участь у акціях протесту, отже ті, хто поїхав – порушили закон, субординацію, покинули розташування гарнізону і їх буде звільнено з роботи та позбавлено соціальних виплат.

2. Міністерство, дослухавшись до бійців батальйону, звільняє з посади Іллю Киву.


3. У зв’язку з тим, що виниклий конфлікт поширився за межі підрозділу і досягнув Києва – батальйон розформовується.

4. Проводиться реорганізація, а значить – ліквідовується "Полтавщина" на чолі з Кивою. Відновлюється "Полтава" із вакантною посадою комбата. У зв’язку з тим, що Кива несе службу у зоні АТО, відновлюється рота "Мирний" із ротним Кивою.

Ці 4 варіанти обговорювалися за круглим столом із заступниками міністра разом із представниками підрозділу. Перший не вирішує конфлікт, сприяє його ескалації. Другий не міг бути навіть розглянутий через те, що Кива воює у зоні АТО – існуюче законодавство забороняє такі речі. Третій варіант розформування неприйнятний для всіх сторін, бо іншого батальйону вже не буде.

Обговоривши ситуацію, перемовники зупинилися на 4-му варіанті: сторони конфлікту розводяться у просторі; звільнень особового складу нема, всі продовжують служити, є вакансія командира для адекватної особи. А у зв’язку із перебуванням Киви у зоні АТО, щонайменше до його повернення, формується рота "Мирний"…

…P.S. Незважаючи на те, що в умовах АТО командирами бойових загонів іноді стають люди, які мають зняту судимість, іноді й не одну, воюють вони набагато краще за деяких законослухняних громадян. Попри це, питання присвоєння звання майора та призначення на посаду керівника батальйону "Полтавщина" Іллі Киви, особи із незакритою судимістю (зараз рішення по його справі апелюється прокуратурою), яка жодного дня не служила у збройних силах, має інвалідність ІІ групи по загальному захворюванню з діагнозом "розлад особистості по постійному типу, посттравматична епілепсія" і тому визнана непридатною до військової служби, не знімається з порядку денного. Громадськість хотіла би почути аргументацію таких призначень. А можливо, Кива у зоні АТО здійснить ряд видатних подвигів і це реабілітує його перед громадою. У всякому разі, Бог йому суддя, а час все розставить на свої місця".


Наверхнаверх