logo
dollar
euro

Українські алергологи 
опановують новий метод діагностики

9:45 03.10.2014 eye 263

Кількість алергічних захворювань в Україні постійно зростає, близько 25 відсотків людей страждає на таку патологію.

На сьогодні єдиним патогенетичним методом лікування алергічних захворювань залишається алергенспецифічна імунотерапія (АІТ), яка проводиться ін'єкційним або сублінгвальним (під'язиковим) методом у формі крапель. Основні алергени, які властиві території України - це пилок весняних дерев (береза, граб, вільха та інші), різноманітні трави (тимофіївка, райграс, тонконіг луговий, грястиця збірна, амброзія, полин), кліщі домашнього пилу, гриби (альтернація, кладоспоріум).

Пацієнти все частіше мають алергію на декілька алергенів, часто ці алергени мають перехресну активність. У зв'язку з цим лікарю-алергологу важко лише за допомогою шкірних проб встановити дійсний алерген, який викликає захворювання, і відповідно призначити алергенну імунотерапію.

Згідно з рішенням останнього засідання Всесвітньої організації алергологів, рекомендовано використовувати метод молекулярної діагностики алергії за допомогою лабораторних методів на базі доказової медицини. Цей метод широко використовується вже більш як десять років у всьому світі. Він став революційним у діагностиці та лікуванні алергічних захворювань. Цей же метод є основою розуміння якості вакцин, які використовуються для імунотерапії, адже якість вакцин, перш за все, залежить від кількості головних алергенів у складі лікувальної вакцини.

Важливою на сьогодні є необхідність навчити лікарів-алергологів правильно використовувати метод молекулярної діагностики на практиці.

Як повідомила прес-служба МОЗ України, наша держава є першою з країн колишнього СРСР, яка за допомогою Міжнародного мережевого університету молекулярної алергології та імунології відкрила Українську школу з молекулярної алергології та імунології (УШМАІ). Перші заняття школи пройшли 20-21 вересня.


Наверхнаверх