logo
dollar
euro

"Гриценко - це Ляшко для розумних", - політолог

13:04 01.10.2014 eye 259

Нові обличчя української політики використовуєть махровий популізм і не зможуть змінити систему, оскільки є її частиною. Про це в інтерв'ю "Главкому" розповів політолог Андрій Золотарьов.

Зокрема Золотарьов заявив, що і Олег Ляшко і Анатолій Гриценко, які висуваються в перший ешелон політики ведуть свою кампанію в форматі махрового популізму: "Гриценко - це Ляшко для розумних. Ляшко пропонує дуже прості рішення складних проблем - повісити, розстріляти, сам піду звільняти... Приблизно те ж саме з Гриценком. Як і Ляшко Гриценко грізно піднімає "градус войовничості", розуміючи, що за рахунками війни йому платити не доведеться. Війна до переможного кінця, до якої закликає міністр оборони вніс посильну лепту в деградацію української армії - це чистої води шаріковщина, махровий популізм. Який універсальний рецепт від усіх бід за Шарікову? Взяти все і поділити. Який рецепт вирішення всіх бід за версією Гриценко? Взяти всіх і перемогти, не вдаючись в подробиці про те, як перемогти, якими силами і чого це може коштувати. Якщо застосувати цей рецепт, результат буде приблизно таким же, як в "Собачому серці", - зазначив Золотарьов.

На думку експерта, ці "нові-старі" особи не призведуть до зміни системи, так як грали в ній свої ролі: "Ляшко абсурдизирував опозицію, Гриценко грав роль справжнього полковника - першого непрохідного. Опозиційність Гриценка ніколи не йшла далі гнівних ескапад на телешоу".

Крім того, експерт піддав сумніву авторитет Анатолія Гриценка у збройних силах. "У Гриценка ж була можливість реформувати Міноборони, але все закінчилося аутсорсинговими котлетами і боротьбою з онучами. І тренд падіння обороноздатності і при Гриценку тривав. Думка про нього у військовому середовищі невисока", - зазначив експерт.

Що стосується Блоку Петра Порошенка, то на думку Золотарьова, проблеми у президентській політсили можуть початися після проходження в Раду.

"Блок Порошенко насправді - геномодифікована форма "Нашої України", яка була класичною для української політики партією влади, куди приходили як щирі ідеалісти, так і більша частина кон'юнктурників та пристосуванців. Як уживуться всі ці люди в одній силі, не знаю. Чого повторюватися - у вас на сайті прекрасний аналіз списків. Це призводить до думки, що насправді Порошенко поки намагається лакувати систему - зробити косметичний ремонт, але не вести мову про системні зміни і демонтаж системи як такої", - заявив експерт.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх