logo
dollar
euro

Компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг

7:07 30.09.2014 eye 319

У зв’язку з подорожчанням енергоносіїв цього річ, підвищилися також ціни й тарифи на комунальні послуги.

Разом з цим, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 року № 83 "Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги" з 1 липня запроваджено нову адресну програму підтримки сімей - компенсація додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

Хто може претендувати на компенсацію

Право на отримання компенсації мають родини, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї.

Середній прожитковий мінімум сім’ї, що обраховується як сума прожиткових мінімумів для кожного її члена з урахуванням належності до основних соціальних і демографічних груп населення, визначається індивідуально для кожної сім’ї – залежно від її складу.

Із 1 січня 2014 року прожиткові мінімуми встановлено у таких розмірах:

для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;

для працездатних осіб - 1218 грн.;

для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

Приміром, у житловому приміщенні мешкає сім’я з двох працездатних осіб і двох дітей віком 5 та 10 років.

Розрахуємо прожитковий мінімум цієї сім’ї: 1218 грн. (розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб) х 2 особи (батько та мати) + 1286 грн. (прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років) + 1032 грн. (прожитковий мінімум для дітей до 6 років) = 4754 грн.

Отже, якщо за попередні шість місяців середньомісячний дохід сім’ї менший за 4754 грн., то така сім’я має право на компенсацію.

До складу сім’ї включаються лише особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (квартирі чи будинку).

Якщо будь-хто із працездатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Водночас, орган соціального захисту перевіряє достовірність даних, отриманих від заявника. Це відбувається шляхом подання запитів до податкових органів і отримання від них інформації про доходи осіб, які звертаються. Надмірно перераховані кошти мають бути повернуті до бюджету.

Як самостійно обрахувати розмір компенсації

Розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

Отже, після визначення права на компенсацію визначаємо її розмір. Тут також нічого складного немає.

Наприклад, до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію сім’я сплачувала за ці послуги 300 грн. на місяць, а після підвищення – вже 400 грн.

Відтак, розмір щомісячної компенсації становитиме 100 грн.

Куди звертатися

Для отримання компенсації необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення за місцем своєї реєстрації.

А також надати кілька довідок – про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб і про доходи кожної особи, зареєстрованої у помешканні.

Увага! Довідки про розмір пенсії та соціальної допомоги подавати не потрібно, оскільки ці дані вже є в базі органів соцзахисту.

Окрім того, заявник має пред’явити паспорт.

Після одержання від організацій-надавачів послуг інформації про розмір платежів сім’ї (до та після підвищення цін і тарифів) орган соціального захисту населення у 10-денний строк здійснює розрахунок компенсації й надсилає заявнику повідомлення.

Компенсація призначається з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014/2015 років.

Розмір компенсації щомісяця перераховуватиметься органом соціального захисту населення підприємствам-надавачам комунальних послуг і зараховуватиметься на особові рахунки заявника (безготівковий розрахунок).

Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане зі зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.

Для одержання компенсації сім’я обов’язково має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку - надання компенсації припиняється.  

Наявність боргів з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право сім’ї отримувати компенсацію.

Отримати консультацію з питань призначення компенсації можна в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації або за телефоном "гарячої лінії" 0800500620.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх