logo
dollar
euro

Майже 3 тисячам аграріїв Полтавщини підвищили зарплату в результаті реалізації операції "Урожай - 2014"

18:47 22.08.2019 eye 281

У ході проведення операції "Урожай - 2014" органи доходів і зборів Полтавщини контролюють дотримання законодавства суб’єктами господарювання та громадянами, які здійснюють діяльність в аграрному секторі економіки.

Зокрема проводиться робота, направлена на легалізацію доходів громадян, виявлення неоформлених найманих працівників та підвищення рівня виплати заробітної плати найманим працівникам, повноту нарахування та сплату податків, зборів та єдиного внеску, упередження схем ухилення від оподаткування платників податків.

Всього в області для відпрацювання відібрано 1906 підприємств, які  здійснюють діяльність у сфері сільського господарства. Станом на 1 вересня 2014 року відпрацьовано 1403 підприємства, або 73,6%.

За результатами вжитих заходів підвищено розмір заробітної плати 2946 найманим працівникам підприємств, які здійснюють діяльність у галузі сільського господарства. За рахунок підвищення заробітної плати легалізовано доходу на загальну суму понад 2 млн. грн., до бюджету додатково надійшло  314,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 760 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Крім того, на сьогодні додатково укладено та зареєстровано, у тому числі з громадянами, 392 договори оренди  земельних ділянок (паїв) загальною площею  693,9 га. Одночасно переглянуто 174 договори оренди земельних ділянок, за наслідками яких додатково оформлено земельних площ у обсязі майже 1,5 млн. га. За результатами вжитих заходів додаткові надходження від орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в цілому по області склали понад 1,8 млн. грн., фіксованого сільськогосподарського податку -  22,3 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб (за рахунок додатково укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок (паїв) у громадян) - 162,3 тис. грн., інші платежі - 15,7 тис. грн.

З метою недопущення втрат місцевих бюджетів та беручи до уваги, що органи Міндоходів не наділені правом визначати у договорі оренди розмір орендної плати за земельні ділянки, так як не є стороною даних договірних відносин, органами доходів і зборів області направлено 20 звернень до органів виконавчої влади та 330 – до органів місцевого самоврядування (орендодавцям) щодо необхідності перегляду наявних договорів оренди землі та приведення їх положень у відповідність до вимог Податкового кодексу України. За результатами проведених перевірок юридичних та фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність у галузі сільського господарства, до бюджетів додатково надійшло понад 1,8 млн. грн.


Наверхнаверх