logo
dollar
euro

"Відкритий доступ", аншлаг. Що далі?

13:16 16.06.2013 eye 378
"Відкритий доступ", аншлаг. Що далі?

12 червня альманах «Відкритий доступ» презентували у Полтаві. В антикафе «Посиденьки» –аншлаг. Так, в нашому місті дуже багато людей небайдужих, творчих, думаючих.  

П’ять фільмів, що увійшли до альманаху, розповідають про події у житті героїв, що відбулись після вступу в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», за ухвалення закону впродовж кількох років боролися громадські організації та активісти, журналісти.

Достатньо символічно, що лише один із п’яти фільмі альманаху має більш-менш позитивну розв’язку.  І це – полтавський епізод про мешканку села Панасівка Зою Шульгу, якій вдалося повернути сельчанам зв’язок із «великою землею», домогтися відновлення курсування рейсового автобусу .  Її «зброєю» стали інформаційні запити.

Автори називають альманах  хроніками становлення громадянського суспільства.  І ці хронічки, насправді, не дуже оптимістичні.  Але, як зазначив відомий журналіст  Андрій Куликов,  люди при владі змінюються і починають поважати тих, хто розмовляє з ними не запобігливо, а наполегливо, хто домагається своїх прав і захищає свої права, хто не сприймає першу поразку як остаточну поразку, хто й поразці чи в успіху шукає для своїх наступників підтримки чи якогось корисного досвіду.

Далеко не всі бажаючі з різних причин  змогли відвідати «Посиденьки» і взяти участь у дискусії. Але головні дискусії ще попереду. Дискусії із владою, яка дуже важко йде на контакт із суспільством. Наприклад, ще багато установ у Полтаві й області, інформація від яких дуже важлива для кожного мешканця, навіть не намагається освоювати інтернет. Не зустрінете ви там, наприклад, полтавської санепідстанції, жед та й багато інших. Пора писати інформаційні запити?


Наверхнаверх