logo
dollar
euro

Українцям шлють заражені електронні листи

14:13 16.12.2019 eye 264

Прес-центр Служби безпеки України повідомляє,, що проти українських громадян російські спецслужби проводять інформаційно-технічні атаки.  

Мета – взяття під контроль інформаційно-телекомунікаційних систем та персональних комп’ютерів.

Такі листи, які містять шкідливі віруси, розсилаються від імені Державної фіскальної служби України з електронних поштових скриньок kabminonline@minrd.gov.ua, nalogs_ki@minrd.gov.ua, nalogs@minrd.gov.ua та nalogs_ua@minrd.gov.ua. Ці електронні адреси мають доменне ім’я, подібне до офіційних електронних адрес органів державної влади України. Однак, вони  не зареєстровані у Державній фіскальній службі України.

"Заражені листи" стосуються сплати податків на нерухоме майно. Щоб спонукати отримувача відкрити прикріплений файл, у листі містяться погрози можливих санкцій - подання судових позовів, накладання арешту на зарплатну або пенсійну картку, нарахування пені на суму заборгованості.

Фахівці СБУ застерігають: у додатках до електронних листів  міститься шкідливе програмне забезпечення. Якщо їх відкрити,  вірус уражає комп'ютерне обладнання та робить його підконтрольним зовнішньому впливу.


Наверхнаверх