logo
dollar
euro

Міський голова Кобеляк хотів керувати прийняттям малюків в дитсадки в ручному режимі

16:00 25.09.2014 eye 427

На заваді цьому бажанню стала прокуратура з подачі місцевих журналістів.

Днями місцеві засоби масової інформації повідомили про те, що виконавчий комітет Кобеляцької міської ради ухвалив рішення, яким регламентувались питання прийому дітей до дитячих садків міста.

Згідно цьому документу, у дошкільні навчальні заклади Кобеляк дозволялося приймати дітей від 3-х років. Як виняток, допускався прийом малюків, які на 1 вересня досягли віку 2 років 6 місяців, виключно на підставі відповідного розпорядження міського голови. Також був заборонений прийом до дитячих садків дітей, які не є жителями Кобеляк.  І тут винятки допускались лише  на підставі розпорядження міського очільника.  У їх перелік могли потрапити лише діти переселенців із Криму, зони проведення антитерористичної операції та молодих спеціалістів і службових осіб, направлених на роботу в Кобеляки. Крім того,  міськвиконком попередив завідуючих дитячих садків про персональну відповідальність за виконання цього дискримінаційного рішення.

Прокуратура Кобеляцького району,відреагувала на повідомлення ЗМІ й внесла подання голові Кобеляцької міської ради з вимогою скасувати рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради "Про деякі питання прийому дітей до дитячих садків міста Кобеляки".

Начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Галина Скотаренко зазначає, що вищезгадане рішення не відповідає вимогам законодавства та суттєво обмежує права і законні інтереси дітей у сфері дошкільної освіти.

Прокурор пояснила, що відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" одним із основних завдань законодавства України про дошкільну освіту є забезпечення права дитина на доступність здобуття дошкільної освіти. Громадяни України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак мають рівні права на здобуття дошкільної освіти у дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Також згідно Положення про дошкільний навчальний заклад прийом дітей до такого закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.


Наверхнаверх