logo
dollar
euro

У прокуратурі Полтавщини обговорили боротьбу із сепаратизмом та "мінуваннями"

10:45 25.09.2014 eye 502

24 вересня в прокуратурі області відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорювали стан запобігання, виявлення та припинення проявів сепаратизму і тероризму, утворення не передбачених законом воєнізованих формувань, незаконного обігу зброї, фінансування цієї протиправної діяльності.

Зокрема, учасники засідання обговорили  ситуацію із  неправдивими повідомленнями про замінування. Цьогоріч зареєстровано 15 кримінальних проваджень за такими фактами. Лише впродовж  доби 29 липня до Диканського, Лохвицького, Решетилівського та Шишацького райвідділів УМВС України в області надійшли повідомлення про замінування приміщень військових комісаріатів.  уже кілька разів об'єктами злочинів були приміщення навчальних закладів та будівлі органів влади.

Такі випадки вказують на намагання викликати збурення в суспільстві. Через це необхідно комплексно досліджувати спроби дестабілізації та можливого фінансування скоординованих і керованих дій з боку терористів і сепаратистів, окрім цього, вжити невідкладних заходів щодо протидії злочинам зазначеної категорії. Таку думку висловив  прокурор області Ян Стрелюк.

Під час наради її учасники проаналізували стан протидії проявам сепаратизму, роботу зі збереження громадського порядку та криміногенну ситуацію на Полтавщині.

Цього року слідчими Управління СБУ в Полтавській області проводилося досудове розслідування у 17 кримінальних провадженнях щодо посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, шпигунства, вчинення терористичних актів, участі у терористичній організації та сприяння її діяльності. У зазначених кримінальних провадженнях повідомлено про підозру 20 особам.


Наверхнаверх