logo
dollar
euro

Як вибрати хлібопічку?

9:18 25.09.2014 eye 405
Як вибрати хлібопічку?

Хлібопічка... Для багатьох це електронне диво здається надмірністю, марною тратою грошей. Мовляв, навіщо купувати хлібопічку, якщо зараз стільки різного хліба в магазині і дефіциту немає? Але спробувавши один раз в житті хліб, випечений автоматичної хлібопічкою, Ви вже ніколи не забудете його смак і аромат. А з чим порівняти відчуття пробудження під аромат свіжоспеченого хліба? І як добре починати день з шматочка гарячого свіжого хліба з хрусткою скоринкою!

В принципі практично всі хлібопечі працюють однаково. Сам апарат розміром не більше духовки, всередині знаходиться ємність з антипригарним покриттям і ручками. У ємність Ви завантажуєте компоненти згідно з рецептом - борошно, дріжджі, сіль, воду і т.д., не перемішуючи їх. Всі продукти мають бути кімнатної температури і точно відміряні. Далі Ви закриваєте кришку, вибираєте програму, вагу хліба, колір скоринки і можете спокійно займатися своїми справами. Хлібопічка підігріє компоненти до потрібної температури, перемішати їх, дасть опарі настоятися, потім випече хліб і звуковим сигналом повідомить Вам про закінчення своєї роботи. Але думаю, Ви ще раніше дізнаєтеся про це за ароматом свіжовипеченого хліба, на який збіжаться всі домочадці. Рецепти зазвичай пропонуються виробниками в інструкції, але якщо Вам цього здасться мало чи захочеться різноманітності в Інтернеті завжди можна знайти сотні нових. Як бачите, процес приготування не вимагає якихось особливих навичок , оскільки повністю автоматизований.

Так на що ж слід особливо звернути увагу при виборі цього дива техніки?

Один із найважливіших критеріїв вибору - розмір ємності, в якій випікається хліб, тому що саме від неї залежить обсяг буханця. Максимальна вага буханця може бути різний: 900 г, 100 г, 1250 г і навіть 1500, а мінімальний обсяг хліба може бути і 500 г. Відтак у виборі хлібопічки потрібно керуватися тим, скільки Вашій родині потрібно хліба в день.

Наступний критерій - габарити. Хлібопічка має досить не маленькі габарити і зможе поміститися не на кожній кухні. Якщо у Вас на кухні мало місця - вибирайте компактну хлібопічку, але будьте готові до того, що коштувати вона буде дорожче звичайної.

У різних моделей хлібопічок можливі різні функції. Крім основної по випічці хліба зазвичай 3 розмірів на вибір і 3 варіантів скоринки, можливо випікання кексів, заміс тіста, приготування варення. Також існують моделі з автоматичним додаванням в тісто горіхів, родзинок, цукатів. Ціни на подібні хлібопічки з додатковими функціями іноді дуже сильно відрізняються, тому необхідно заздалегідь визначитися, чи потрібні Вам ці функції.

Якщо Вам терміново знадобилося приготувати свіжий хліб допоможе функція прискореної випічки. На багатьох хлібопічках є оглядове віконце для спостереження за процесом приготування, але за відгуками досвідчених господинь такі печі печуть трохи гірше, ніж апарату без віконця. Функція підтримання хліба в гарячому стані збереже його теплим до обіду. Дуже зручною функцією є таймер - Ви просто виставляєте час, через яке хліб повинен бути готовий.

Більшість хлібопічок має електронний дисплей, дуже допомагає в роботі. У комплект зазвичай входить інструкція, книга рецептів, мірний стакан і ложечка.

Крім усього іншого, хлібопічка допоможе заощадити кошти своїх господарів. Так з 1 кг борошна можна спекти 2 булки за 900 г. Інші інгредієнти додаються в невеликих кількостях і суттєво на ціну не впливають. А тепер можна порахувати скільки хліба в рік споживає Ваша родина і обчислити економію. У сім'ї з 4 осіб хлібопічка зазвичай окупається за рік.


Наверхнаверх