logo
dollar
euro

Чорні смуги. У чому причина наших нещасть?

20:31 18.09.2019 eye 440

Йтиметься про деструктивні події, що повторюються в нашому житті, тобто, про ті небажані події, які повторюються не один раз: про те, що нам заважає і не подобається, але знову й знову чекає на нас. Наприклад, когось втретє звільняють з роботи, хтось учетверте розлучається, а хтось просто завжди і всюди спізнюється.

Коли в нашому житті відбуваються такі події, що повторюються, ми схильні часто звинувачувати в них ситуацію, що склалася, поганих керівників або інших людей, які оточують нас. Бачити в інших причину таких "поганих" для нас подій - це завжди наш вибір, і кожен з нас має на це право. Але якщо ви підете іншим шляхом, перемістите фокус уваги на себе і пошукаєте внутрішні причини події - це надасть вам величезні незатребувані раніше можливості для власного розвитку та гармонізації свого життя.

Як і в школі, всі ми проходимо уроки життя. Але якщо в школі ми можемо перейти до наступного класу, не засвоївши якихось тем, то в житті, поки ми не навчимося вирішувати певних ситуацій, - будемо знову в них потрапляти. Це теж саме, якщо тута б ми сиділи в одному класі до повного освоєння всього матеріалу, незалежно від того, скільки на це потрібно років, а, можливо, і все життя. На жаль, якщо в школі програма уніфікована, способи вирішення задач очевидні, то життя кожного з нас - унікальне, кожен вирішує свої власні задачі, і способи їх вирішення, як правило, не лежать на поверхні.

Якщо у вашому житті присутні негативні події, що повторюються, і ви бачите їх причину в інших людях і обставинах - це простий спосіб уникнути будь-яких змін у своєму житті і продовжити наступати на "улюблені" граблі. Але, з іншого боку, якщо ви втомилися помилятися, то такі події у вашому житті - це привід зазирнути всередину себе, знайти внутрішню причину, яка створює порочне коло. Це і надасть вам можливість розірвати його і отримати інші результати, які вам більше підходять у власному житті. Адже негативні події, що повторюються, - це завжди інформація про нас і для нас, оскількив їх основі лежить наш погляд на світ, переконання, підхід до життя, який з одного боку є причиною негативних подій, а з іншого - підтверджується ними.

Ось кілька прикладів. Жінка-підприємець, має багато проектів, але жоден вона не доводить до кінця, внаслідок чого вони не реалізуються. Для неї був характерний страх невдачі, який і не дозволяв втілювати в життя задумане. В її картині світу - не почати справу було більш безпечніше, ніж почати і зазнати невдачі.

Самотня дівчина дуже хоче побудувати близькі стосунки, але не може - молоді люди її кидають. На її сприйняття світу впливав страх бути покинутою. Саме цей страх став причиною невдалих відносин і після кожного розставання - отримував своє підтвердження.

Чоловік, на якого і в родині, і на роботі всі оточуючі перекладають вирішення своїх проблем, а колеги - ще й виконання професійних обов'язків. У нього було глибоке переконання: заслужити любов і прихильність інших людей можна тільки будучи "хорошим" для них, тобто, виконуючи всі їхні прохання.

І все-таки вихід є! Якщо ми хочемо вийти з порочного кола, потрібно змінити деструктивний спосіб бачення світу на гармонійний, підтримуючий світогляд. Добре, якщо в цьому допоможе професійний психолог, його знання, досвід і позиція стороннього спостерігача. Але припинити низку неприємностей, змінивши внутрішній світ, можна і самому. Адже все-таки це ваш шлях і виклик світу саме вам. А психолог може тільки допомогти вивчити власні уроки, і аж ніяк не пройти їх за вас. Поставтеся до таких деструктивних подій із вдячністю, позаяк вони містять величезний потенціал для внутрішнього зростання. Сформуйте в собі намір зрозуміти, про що говорять вам такі події, поставте собі питання: чого ви можете навчитися і зачерпнути з них, що можете змінити в собі. Якщо ви будете відкриті й готові вийти за рамки вашого звичного світогляду, то почнете отримувати відповіді на свої питання, можливо, у різній формі - у вигляді внутрішніх осяянь, ідей, у вигляді прочитаної статті в журналі чи кимось запропонованої книги, або випадково почутої розмови. Пам'ятайте, що правильно поставлене запитання наполовину є відповіддю і формує канал, яким буде надходити значуща для вас інформація.

Якщо замість деструктивних переконань і поглядів на життя, що обмежують, у вас з'являться ті, що підтримують, то події вашого життя зміняться, і ви зможете вийти з порочного кола.


Наверхнаверх