logo
dollar
euro

Як правильно вибрати унітаз?

8:10 23.09.2014 eye 611
Як правильно вибрати унітаз?

Сьогодні ринок сантехніки пропонує широкий вибір унітазів різних форм і кольорів.

Навіть якщо враховувати той факт, що основні види унітазів можна перерахувати по пальцях, вибір дуже широкий. Саме тому для початку варто визначити кілька критеріїв вибору правильного унітазу, а вже потім влаштовувати екскурсії по магазинах. Давайте розберемося, як вибрати унітаз, і які види унітазів бувають.

Найважливіший параметр при виборі унітазу - конструкція випуску, тобто розташування каналізаційних труб у квартирі. Існують унітази з косим випуском (вода стікає під нахилом), вертикальним випуском, і унітази з прямим випуском (горизонтальним). Косий випуск каналізаційних труб - це привіт із минулого, який використовувався при будівництві багатоквартирних будинків наприкінці двадцятого століття. Тому і унітази з косим випуском зустрічаються не так часто. Вертикальний можна зустріти в сучасних котеджах, а в більшості новобудов використовується горизонтальний випуск, відповідно для новобудови потрібен унітаз із прямим випуском.

При будівництві власного будинку можна врахувати всі параметри аж до випуску каналізаційних труб, але якщо унітаз необхідний у вже у готову квартиру, то доведеться підлаштовуватися під те, що є. До речі, вертикальний і прямий випуски дозволяють заощадити зайві сантиметри простору в туалеті, яких часом так не вистачає для комфортного проведення часу, за рахунок того, що унітаз монтується впритул до стіни. Якщо ж у будинку злив під нахилом, то доведеться вибирати більш компактні варіанти унітазів, щоб компенсувати відстань, займане каналізаційною трубою.

Мало хто може вважати себе щасливим володарем великого санвузла. Якщо чесно, для щастя багато не треба. Головне, підібрати унітаз, наприклад лауфен, потрібних розмірів, щоб кошмар у вигляді упирання в двері колін і охолоджуючих спину бачків не став реальністю, варто чітко знати розміри приміщення і розміри того острівця, на якому оселиться новенький унітаз.

Для невеликих приміщень сучасні виробники пропонують унітази з наддувною конструкцією. При цьому бачок просто монтується в стіну, а сам унітаз кріпиться до неї, зразок книжкової полиці. При цьому економиться більше півметра простору. Така конструкція витримує вагу до 400 кг і, щоб унітаз відвалився, знадобиться мінімум три борця сумо, які сидуть на ньому одночасно. З плюсів - компактність, гармонійність і зведення до мінімуму скупчення бруду навколо ніжки унітазу з причини відсутності останньої.

Але набагато зручніше і дешевше ставити окремо унітаз. Найпоширеніший вид унітазу - компакт. Це звичне нам поєднання бачка і чаші, представлене безліччю моделей різних розмірів і форм. Компакт прийшов на зміну знаменитим конструкцій, де від бачка до унітазу вода текла по довгій трубі. Пам'ятайте бачки з мотузочком? Зараз, до речі, такі моделі випускаються невеликим тиражем і, як будь-ексклюзив, коштують недешево.

Якщо хочете дати волю фантазії, то можна вибрати моноблок, конструкцію, при якій бачок і унітаз злиті воєдино. З переваг - ризик протікання з'єднувальних місць дорівнює нулю. Та й виглядає такий "кентавр" гармонійно. Однак моноблок вимагає великого простору, до того ж при виході з ладу бачка або унітазу доведеться демонтувати і замінювати всю конструкцію.

Ще один варіант для власників великих площ - унітаз, поєднаний з біде. Виробники пропонують вже готові комплекти, виконані в одному дизайні, і вам залишається лише вибрати той, що впишеться в інтер'єр вашої туалетної кімнати.


Наверхнаверх