logo
dollar
euro

Полтавські архітектори розпочали двотижневий марафон ідей для комфортнішої Полтави

6:40 22.09.2014 eye 336
Полтавські архітектори розпочали двотижневий марафон ідей для комфортнішої Полтави

20 вересня у прес-центрі ТРЦ "Metropolitan Mall" відкрився воркшоп "Комфортне місто", метою якого є вироблення креативних ідей для покращення інфраструктури Полтави.

Його організатори – урбан-платформа "Citylab" – розповіли, що очікували не більше 20-30 заявок, а надійшло аж 50. Всі місця у прес-центрі були зайняті. Переважну більшість учасників становила молодь з архітектурною освітою, хоча при знайомстві виявилося, що там знаходяться і фінансисти, й інженери, і художники.

Спочатку співорганізатор заходу Дмитро Козиренко розповів про те, як саме виник цей воркшоп. Ще два роки тому він разом з архітектором Артуром Арояном прийшли в Комітет порятунку Кадетського корпусу. Пізніше Дмитро з друзями розробили проект реновації цієї будівлі. Згодом утворилася платформа "Citylab", першою роботою якої став проект площі Героям Майдану. Саме він і виграв конкурс, але чи буде колись його реалізація в життя – невідомо.

Далі кожен з учасників представився. Виявилося, що на заході є навіть працівниця управління містобудування та архітектури Полтавського міськвиконкому, тому є шанс, що ідеї, які виникнуть під час роботи молоді, отримають підтримку у відповідних структурах.

Учасники
Учасниця "Citylab" Марія Кобзар провела невеличку вступну лекцію, у якій розповіла про пріоритети при плануванні міст й інфраструктури загалом.

- Зацікавленість полтавців до цього проекту говорить сама за себе,  – говорить Марія про цей воркшоп. – Люди починають розширяти межі свого комфорту до рівня міста, це не може не радувати. Сподіваюсь, нам вдасться правильно скоординувати наші спільні дії для отримання бажаного результату.

Ідея воркшопу полягає в тому, що учасники мають ділитися на команди і розробляти певний напрямок, створюючи нові ідеї для Полтави у шести з них. Це публічні простори, безпека пішохода, велоінфраструктура, громадський транспорт, автомобілі у місті, візуальна інформація у місті.

Проект реновації Кадетського корпусу від Citylab
Нової інформації, яку подали учасникам на воркшопі, виявилося доволі багато, тому не всі були готові відразу вибрати напрями роботи. Зрештою вирішили, що у них є час до понеділка, щоб подумати і остаточно обрати ту тематику, яку вони розвиватимуть.

Нагадаємо, що воркшоп триватиме два тижні, після яких команди представлять свої проекти. Презентація робіт відбудеться на "Кадетаріумі 3.0".

Урбан-платформа "Citylab" дякує адміністрації ТРЦ "Metropolitan Mall" за надання приміщення для воркшопу.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх