logo
dollar
euro

До Дня миру обласний архів підготував on-line виставку

7:10 21.09.2014 eye 476
До Дня миру обласний архів підготував on-line виставку

На сайті Державного архіву Полтавської області у рубриці "Документальні виставки  on-line" відкрито виставку до Міжнародного дня миру, підготовлену за документами фондів, які розповідають про заходи на підтримку миру на Полтавщині у період повоєнної відбудови, 1970-80-ті роки та періоду незалежності.

 Відзначати Міжнародний день миру світова спільнота вирішила  у 1981 році на 36-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Спершу його відзначали у третій вівторок вересня - в день відкриття щорічної сесії Генеральної Асамблеї ООН. Рішення про святкування Міжнародного дня миру 21 вересня було прийняте на 55-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН 28 вересня 2001 року.

Генеральна Асамблея ООН започаткувала День Миру і запропонувала  відзначати як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня. Асамблея закликала всіх держав-членів Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй.


Наверхнаверх