logo
dollar
euro

Начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС розповів полтавським журналістам про сучасних шахраїв

10:29 18.09.2014 eye 419
Начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС розповів полтавським журналістам про сучасних шахраїв

На прес-конференції, яка відбулась 18 вересня в обласному управлінні міліції Олександр Кравченко, начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС, та провідний спеціаліст Департаменту безпеки по Полтавському ГРУ ПАТ КБ "ПриватБанк" Андрій Алексеєв, розповіли про мережеві небезпеки і способи захиститись від них.

Зокрема, Олександр Кравченко повідомив, що протягом 2014 року працівниками його підрозділу викрито понад 180 фактів шахрайств з використанням глобальної мережі Інтернет та веб-ресурсів "Авториа", "Аукро", "Сландо", "Вконтакте.  Оголошення, розміщені на цих веб-ресурсах з шахрайською метою були блоковані. Встановлено 16 осіб, причетних мережевих шахрайств. У 170 випадках заволодіння грошима полтавців здійснювалось з території інших областей. Отже, матеріали 120проваджень були переслані за підслідністю.

Найпоширенішими злочинами зараз є недотримання умов покупки товарів через мережу Інтернет, дистанційне зняття коштів за допомогою послуги КБ "ПриватБанк" - "Операція без картки", дистанційне зняття коштів за допомогою послуги "Приват24" КБ "ПриватБанк", шляхом входження в довіру й витребування інформації по картковому рахунку, розповсюдження порнографії в мережі Інтернет, злочини в системі дистанційного банківського обслуговування - втручання в систему "Клієнт-банк", неправдиве повідомлення особі про загрозу у житті, здоров’ї близьких родичів, а також так званий "скімінг" - зчитування інформації з магнітної стрічки кредитної карти за допомогою "скімера"".

Андрій Алексеєв розповів про 9 основних заходів безпеки, які можуть убезпечити громадян від дій інтернет-зловмисників:

Бути завжди на зв’язку з банком. У разі втрати чи ставши жертвою шахраїв, потрібно негайно повідомити банк про ситуацію з карткою. Кожна хвилина в даній ситуації може бути вирішальною.

На зворотній стороні картки має бути ваш підпис. При розрахунку в торговій мережі продавець звірить ваш підпис в чеку з підписом на картці. Якщо хтось захоче розрахуватися вашою карткою, продавець одразу помітить неправду.

Не зберігайте пін-код в доступному місці. Краще запам’ятати його та знищити. Дуже часто люди поважного віку зберігають пін-код разом з карткою. Це працює лише на руку зловмисникам.

Ніколи не просіть сторонніх осіб допомогти зняти гроші. Ніхто не повинен знати ваші персональні дані.

Стежте, щоб на банкоматі не було сторонніх предметів - "скімерів".

Не користуйтеся в Інтернеті "фішинговими" сайтами – ще один вид кіберзлочину, метою якого є отримання доступу до конфіденційної інформації користувача – логінами та паролями.

Ніколи не повідомляйте реквізити карти третім особам.

Не відправляйте коди входів, які до вас приходять в повідомленнях на мобільний телефон, стороннім особам.

У разі будь-якої підозри у нечесних намірах сторонніх осіб відносно вашої картки негайно повідомляйте до міліції та служби безпеки вашого банку. Спільними зусиллями міліція та банк може швидко "вирахувати" кіберзлочинця.


Наверхнаверх