logo
dollar
euro

14 червня – Всесвітній день донора крові

8:47 14.06.2013 eye 553
14 червня – Всесвітній день донора крові

Цього року відзначається 10-та річниця Всесвітнього дня донора крові під гаслом «Подаруйте життя - станьте донором крові».

Для величезної кількості людей донорська кров є життєво необхідною для подолання хвороб та їх наслідків.  Зараз  становище з донорською кров’ю в Україні і, в тому числі на Полтавщині, є складною. І не тільки через відсутність бажання у наших  співгромадян допомогти ближньому, а й через незадовільний стан здоров’я. Донорами не можуть бути особи ― носії ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, хворі на гіпертонічну хворобу ІІ-ІІІ ступеню, ішемічну хворобу серця, атеросклероз та деякі інші.

Потреба у донорській крові є не тільки під час оголошених кампаній – вона постійна. Здорові та благородні люди можуть приєднатися до лав донорів, звернувшись у Полтаві в Полтавську обласну станцію переливання крові  за адресою вул. Шевченка, 23,  у Лубнах станція переливання крові знаходиться за адресою вул. Лісна, 23, у Кременчуці –  вул. Бутиріна, 8.

До речі, регулярне донорство сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, подагри та навіть ожиріння. Адже регулярна здача крові омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення. До того ж кров беруть лише у здорових людей, відтак, донорство ― нагода перевірити власний стан здоров'я.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх