logo
dollar
euro

Гучні справи за фактами вбивства в Кременчуці мера та судді можуть об’єднати

18:56 10.09.2014 eye 278

9 вересня в прокуратурі м. Кременчук відбувся брифінг тимчасово виконуючого обов’язки прокурора Полтавської області Юрія Кравченка. Мова йшла про вбивство міського голови Олега Бабаєва та судді Олександра  Лободенка.

Посадовець поінформував представників ЗМІ що наразі затримано п’ятеро осіб,  причетних до вчинення вбивства міського голови Кременчука. Усім затриманим оголошено про підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину та обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Наразі виявлено та вилучено знаряддя вчинення вбивства – рушницю. Окрім цього у підозрюваних виявлено іншу вогнепальну зброю та боєприпаси. По речових доказах проводяться відповідні експертні дослідження, у тому числі генетичні. Попередня кваліфікація кримінального провадження – п. п. 11, 12 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене на замовлення за попередньою змовою групою осіб) КК України.

Т.в.о. прокурора області також  розповів, що зафіксований факт  розголошення даних досудового розслідування у справі вбивства Бабаєва.  За ним розпочато кримінальне провадження.

«У відповідності до положень чинного Кримінального процесуального кодексу дані досудового розслідування можуть бути розголошені лише з дозволу прокурора, який є процесуальним керівником у кримінальному провадженні», - пояснив Юрій Кравченко.

Також  Юрій Кравченко провідомив, що встановлені осіби, які вчинили вбивство судді Олександра Лободенка у лютому цього року.

«Офіційно заявляю, що внаслідок копіткої роботи, насамперед процесуальних прокурорів, а також оперативних працівників УМВС України в Полтавській області, вдалося встановити осіб, які вчинили вказаний злочин. На даний час зазначені особи дали свідчення і підтвердили свою причетність до скоєного. Уже зараз можна сказати, що вбивство судді було пов’язане з його професійною діяльністю», - сказав Юрій Кравченко.

Прокурор зазначив, що досудові розслідування у кримінальних провадженнях за фактами вбивств міського голови та судді тривають. Наразі вирішується питання про їх об’єднання в одне провадження, повідомила  прес-служба прокуратури Полтавської області.


Наверхнаверх