logo
dollar
euro

Люди - основне джерело мікробів і бактерій

8:20 10.09.2014 eye 922

При зміні місця проживання люди разом зі своїми речами перевозять також свої бактерії і мікроби, такі висновки зробили вчені.

Раніше експерти вважали, що головне джерело мікроорганізмів - це речі, а не люди. Під час дослідження вчені з Університету Чикаго вирішили перевірити цю теорію і вивчали процеси поширення бактерій і мікробів від живого до неживого, від організмів до оточуючих їх предметів.

Фахівці спостерігали за геномами бактерій у житлових приміщеннях (на поверхнях столів, дверних ручках), а також бактерій, які паразитують на шкірі людей і домашніх тварин.

Як виявилося, люди і мікроби, які населяють їх, і середовище їхнього існування взаємопов'язані.

"Нам вдалося виділити чотири мільйони ланцюжків ДНК і близько двадцяти двох тисяч окремих геномів", - зазначає доктор Саймон Лекс, провідний автор роботи. "Як з'ясувалося, колонії бактерій, які мешкають на зовнішній поверхні тіла людини та в ніздрях і в будинках цих людей повністю ідентичні".

Фахівці також виявили унікальні для кожної людини бактерії, які не змінюються при зміні житла. Це бактерії, що живуть у людському носі. А, крім того, спільних мікробів у членів однієї сім'ї значно більше, ніж у випадкових людей.

Результати дослідження встановили, що найчастіше джерело хвороботворних організмів - сама людина. "У людини є свого роду мікробіологічна "аура", що супроводжує її при переїзді або ж у поїздках у відпустку, тобто бактерії переносяться разом з людиною", - пояснює доктор Лекс.


Наверхнаверх