logo
dollar
euro

ТОВ "Stasi Seeds Pioneer Hi-Bred" стане одним із найбільших заводів із виробництва насіння в Україні

7:34 14.06.2013 eye 1605
ТОВ "Stasi Seeds Pioneer Hi-Bred" стане одним із найбільших заводів із виробництва насіння в Україні

11 червня 2013 року в селищі Стасі Диканського району Полтавської області відбулося урочисте відкриття насіннєвого заводу американської компанії «DuPont Pioneer». В ньому взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк та Виконавчий Віце-президент компанії «DuPont Pioneer» Джеймс Борел.

Компанія інвестувала в нове підприємство 41,5 мільйонів доларів США. Завод  вже готовий до роботи і забезпечуватиме щорічне постачання 5 тис. тонн насіння кукурудзи та 2 тис. тонн насіння соняшнику на ринок України та інших країн.

Згідно повідомлення прес-служби компанії в Стасях працюватиме близько 70 робітників. В інших підрозділах компанії «DuPont Pioneer» в Україні працюють близько 150 штатних працівників.

Компанія «DuPont Pioneer», головний офіс якої знаходиться в місті Де Мойн, штат Айова, США, розробляє, виробляє та реалізовує широкий спектр насіння та мікробіологічних продуктів, надає послуги клієнтам в майже 100 країнах світу.

А тим часом, конкурент  «DuPont Pioneer»  компанія «Monsanto»  (штаб-квартира в Сент-Луїсі, США) має намір 2015 року збдувати  завод з виробництва насіня кукурудзи, інвестувавши у цей проект 140 мільйонів доларів. 

Передбачалося розмістити завод у Вінниці. Однак, він  викликав протести депутатів облради, котрі побоюються, що їх область стане полігоном для вдосконалення біотехнологій і відкриє дорогу проникненню генетично модифікованому насінню в Україну. Як відомо, «Monsanto»  є і одним з провідних світових селекціонерів ГМО сільськогосподарських культур. Однак, представники компанії запевняють, що мають на меті виробляти насіння тільки традиційної селекції.

Минулого року закінчилась судова тяганина «DuPont Pioneer»  та  «Monsanto»  за право на використання технології виробництва генно-модифікованого насіння сої, стійкого до найпопулярнішого у світі гербіциду – гліфосаду. Окружний суд США в Сент-Луїсі постановив, що дочірня компанія «DuPont» – «Pioneer Hi-Bred» повинна виплатити Monsanto 1 млрд.  доларів як компенсаціюза завдану шкоду.


Наверхнаверх