logo
dollar
euro

В Опішному відбувся І Всеукраїнський кулінарний фест-квест "Борщик в глиняному горщику"

8:02 05.09.2014 eye 428
В Опішному відбувся І Всеукраїнський кулінарний фест-квест "Борщик в глиняному горщику"

Українська народна кухня – культурна спадщина українців, здобуток, яким ми пишаємося і не збираємося забувати.

У мальовничому Опішному на території зелених садиб "Старий хутір" та "Лялина світлиця" проходив Перший Всеукраїнський кулінарний фест-квест "Борщик в глиняному горщику". Метою Фесту було: вивчення традицій, правил приготування, рецептури, регіональних особливостей борщотворення, популяризація і реанімація культурних традицій Полтавського регіону; популяризація активного туризму і сприяння його розвитку в Полтавщині; пропаганда здорового способу життя, вживання органічної продукції; привернення уваги туристів до суб'єктів зеленого туризму Полтавської області.

Чотири учасниці, які були обрані під час етнографічних експедицій в Зіньківському районі, готували в печі по три різновиди борщу у трьох глиняних горщиках одночасно:

борщ скоромний (з м’ясцем, звичний для родини даної учасниці);

борщ пісний (такий, що готують для родини часто);

борщ особливий (за маминою, свекрушиною, бабусиною, тобто апробованою часом, технологією приготування).

Варили й "екзотичні" борщі. Так, можна було скуштувати борщ із щукою та карасями, грушами та навіть із суницями. І так...

Фест-квест "Борщик в глиняному горщику" організовано в рамках проекту "Відродження український кулінарних традицій" громадською організацією "Туристичне СЕЛО Полтавщини".


Наверхнаверх