logo
dollar
euro

Як відправити дитину до школи...

7:50 21.08.2014 eye 738
Як відправити дитину до школи...

Час шкільних базарів традиційно настає в середині серпня. Але батькам першокласників іноді важко зорієнтуватися і зробити правильний вибір.

Як свідчить практика, найбільше проблем доставляє батькам вибір шкільного одягу. Час, коли всі учні були одягнуті в однакову уніформу, давним-давно пройшов. Сьогодні навіть першокласники хочуть одягатися гарно. І модельєри йдуть їм назустріч, розробляючи формений одяг найрізноманітніших фасонів, стилів, кольорів. Але чи завжди подібні шедеври "від кутюр" підходять дітям?

Вибираючи для дітей ту або іншу форму, батьки далеко не завжди звертають увагу на гігієнічні та медичні вимоги, яким вона має відповідати. Насамперед потрібно пам'ятати, що шкільна форма - не вбрання, а робочий одяг, у якому дитині доводиться ходити п'ять-шість днів на тиждень. Тому головний критерій вибору - комфортність. З гігієнічної точки зору для дівчаток найбільш зручні спідниця чи сарафан. На відміну від традиційної сукні, їх можна комбінувати з легкими блузками або теплими светрами - залежно від погоди. Хлопчикам рекомендується носити костюм-трійку: брюки, жилет і піджак. Тканина для форми має бути з натуральних волокон: бавовна, льон - для теплої пори року, вовна, кашемір - для зими. Велика кількість синтетичних добавок зробить одяг дуже жорстким, він накопичуватиме статичну електрику. До того ж у спеку в ньому буде дуже жарко, а взимку - холодно. Важливий і колір форми. Виключаються яскраві, насичені тони - червоний, помаранчевий, вишневий, оскільки вони пробуджують у дитини агресію. Чорний, навпаки, сприяє депресії. До речі, популярне у багатьох школах поєднання чорного з білим допускається лише у виняткових випадках - на парадах, урочистих лінійках. Такий різкий контраст втомлює зір і може викликати головний біль. Найкращий для дітей - колір дерева (світло-коричневий або бежевий) або неяскравої зелені.

А тепер кілька порад по догляду за шкільною формою. Не забувайте про те, що тканина, як губка, вбирає всі мікроби й віруси, з якими дитина контактує у школі і по дорозі додому. Тому відразу після повернення їй треба переодягнутися, а форму ретельно витрусити, почистити щіткою, провітрити. Не рекомендується здавати шкільну форму в хімчистку, оскільки невідомо, як дитячий організм відреагує на реактиви. Краще прати її вручну, причому, як мінімум раз на тиждень. Щоб уникнути потертостей і подразнення шкіри, перший шар одягу на дитині має бути бавовняним: трусики, майка. Їх треба міняти щодня.

Не менш уважним потрібно бути і при купівлі іншого шкільного приладдя. Запам'ятайте, папір у дитячих зошитах має бути білого кольору (не сірого і не жовтого!) і без сторонніх вкраплень - залишків деревини, волокон, темних плям. А лінії сторінок - чіткими і контрастними, бажано блакитного, фіолетового чи сірого кольорів (ні в якому разі не чорного). Тоді малюку не доведеться напружувати зір, щоб попасти в клітинку. Важливо, щоб поля були чітко виділені червоним кольором. Сторінки не повинні просвічуватися, інакше з'явиться ефект промокашки - чорнило на такому папері розпливатиметься.
І, нарешті, остання порада. Збираючись на шкільний базар, постарайтеся не обмежувати себе у часі. Купівля шкільного приладдя не може відбутися на бігу, кожну дрібницю вибирати треба дбайливо і ретельно. Втім, фахівці вважають, що у цьому випадку дрібниць не буває. Зручні та красиві речі напевно допоможуть вашому малюку швидше й легше звикнути до шкільного життя.


Наверхнаверх