logo
dollar
euro

Половина медалістів в Україні - "липові"

15:43 15.12.2019 eye 265

Результати дослідження, проведеного Українським центром оцінювання якості освіти, показали, що половина медалістів не мають відповідного рівня знань.

Про це заявив  директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на прес-конференції в Укрінформі.

"Половина медалістів в Україні - це явно "липові" медалісти... Якщо взяти середній бал, який набрали всі медалісти України, - то це 174 бали за результатами ЗНО. На превеликий жаль, лише 9% медалістів набрали таку кількість балів, яка вкладається у шкалу від 190 до 200. Тобто лише 9% реально підтвердили на високому рівні свої оцінки, свої золоті та срібні медалі", - зазначив Ігор Лікарчук, додавши, що 557 медалістів за результатами ЗНО взагалі мають показники у параметрах 124-150 балів.

За його словами, в Україні особливо прикра ситуація в сільських школах. "Тут дуже високий рівень "липовості" серед медалістів. Вони практично не підтверджують свої знання під час зовнішнього оцінювання. Результати сільських медалістів в два рази відрізняються за своєю значущістю в сторону штучного підвищення порівняно з міськими", - додав Ігор Лікарчук.

Він підкреслив: результати дослідження засвідчують, що наявність чи відсутність медалі та відмінний атестат, на основі якого абітурієнт отримує певні преференції для вступу до вишу, не є гарантією того, що він має належні знання. "Якщо ми будемо далі зберігати практику врахування середнього балу під час вступної кампанії для надання преференцій власнику цих оцінок, - це є порушенням конституційного принципу вільності доступу до вищої освіти порівняно з іншими абітурієнтами", - вважає директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Ситуація, коли людина явно незаслужено отримала золоту чи срібну медаль, свідчить, за його словами, про корупційні дії з боку педагогів, з боку дирекції школи і вимагає серйозного вивчення та правової оцінки.

Ігор Лікарчук також підкреслив, що результати дослідження будуть передані в Міносвіти. Вони також стануть для органів управління освітою тестом на здатність реагувати на аналітичну інформацію і приймати адекватні управлінські рішення.


Наверхнаверх