logo
dollar
euro

Ціну на послуги з управління будинком має регулювати ринок, а не держава

14:52 19.08.2014 eye 339

Так вважає заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов

Створення ринку послуг з управління житлом, припинення державного регулювання цін на послуги з управління будинком, комерційний облік фактично використаних обсягів спожитих ресурсів - ці та інші норми закладено в розроблений Мінрегіоном України законопроект "Про житлово-комунальні послуги" (стара назва - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг").

Уряд вже направив законопроект на розгляд Верховної Ради України.

Андрій Білоусов пояснив, що законопроект, зокрема, має на меті створення сучасного ринку послуг з управління житловим фондом, дає можливість співвласникам багатоквартирного будинку самостійно визначати управителя будинку, дає їм змогу змінити ЖЕК, у разі його незадовільної роботи.

Заступник міністра зазначив, що запропонована законопроектом модель взаємовідносин передбачає відмову від державного регулювання тарифів на послугу з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, впровадження договірних цін на послугу з управління багатоквартирним будинком.

"Тобто, на комунальні послуги - забезпечення холодною та гарячою водою, водовідведення, газо-, електро-, теплопостачання, поводження з побутовими відходами – буде встановлена регульована ціна – тариф, а на послуги з управління будинком – договірна ціна, що складатиметься з витрат на утримання та винагороди управителю", - пояснив заступник Міністра.

Крім того, Андрій Білоусов повідомив, що в законопроекті прописані засади комерційного обліку для визначення фактично використаних обсягів теплової енергії, об’ємів спожитої холодної та гарячої води, а також об’ємів відведених стічних вод.

Він зазначив, цей законопроект нарешті врегулює відносини у житлово-комунальній сфері і дасть мешканцям багатоповерхівок реальні механізми управління своїм житлом.


Наверхнаверх