logo
dollar
euro

У Полтаві вночі показували фільми, присвячені бійцям АТО

10:26 17.08.2014 eye 370
У Полтаві вночі показували фільми, присвячені бійцям АТО

15 серпня увечері біля Свято-Успенського собору (поблизу Білої Альтанки) пройшла Кіноніч "300 км на Схід", на якій демонстрували фільми і відеосюжети про події в Донецькій і Луганській областях.

Організаторами заходу виступили позапартійна просвіта "ЗЛАМ стереотипів" та волонтерське об’єднання "Полтавський Батальйон Небайдужих".

Ініціатива заходу надійшла від Олександра Коби, лідера "ЗЛАМу стереотипів", який був добровольцем на Сході і отримав важке поранення. Кінопоказ мав досягнути дві мети – допомогти у зборі коштів на потреби бійців АТО і показати полтавцям, що зовсім недалеко від нас відбувається справжня війна.

Фрагмент проекту Вавилон'13
Уже на початку заходу простір біля собору був повністю захоплений людьми. На відміну від кінофесту "Відкрита ніч", де основна аудиторія – молодь, тут приходили люди різного віку – від дітей до пенсіонерів. За традицією переглядів кіно під відкритим небом, люди приносили із собою каремати, покривала і ковдри.

У справі допомоги військовим і добровольцям громадська просвіта "ЗЛАМ стереотипів" приєдналася до "Полтавського Батальйону Небайдужих" і всі пожертви збирались у ту саму скриньку, яка стоїть у соборі – на час показу її винесли на галявину.

Також "зламівці" роздрукували листівки із закликами допомагати нашим військовим на Сході і номером картки Владики Федора (Валентина Бубнюка), на яку збирає кошти "Полтавський батальйон небайдужих" (5168 7420 6385 5377). На жаль, сам Владика не зміг відвідати захід, бо саме в цей час перебував у зоні АТО, передав гуманітарну допомогу і повертався назад з двома бійцями, яких відпустили на кілька днів додому.

Олександр Коба
Весь захід тривав 3 години. Сюжети були різні: частини проекту "Вавилон’13" від режисерів, які почали знімати ще на Євромайдані, проекту "Восток" від журналістів Мустафи Найєма та Богдана Кутєпова, різні відеоролики зі свідченнями очевидців чи просто документальна зйомка. Було цікаво спостерігати за перехожими, які випадково опинилися там, біля собору, і вже залишалися дивитися на довгий час.

Захід пройшов успішно і зібрав близько трьох-чотирьох сотень людей біля кіноекрану, що, зважаючи на психологічність картин, є великою аудиторією. Після завершення Олександр Коба подякував усім, хто прийшов і закликав далі допомагати нашим героям на Сході.


Наверхнаверх