logo
dollar
euro

Полтавець став автором однієї з новел у збірці, присвяченій Євромайдану

2:27 16.12.2019 eye 244
Полтавець став автором однієї з новел у збірці, присвяченій Євромайдану

Незабаром на книжкових полицях з’явиться збірка "Євромайдан. Хроніка в новелах".

За словами Василя Карп’юка, директора літературної агенції "Discursus", яка готує книгу, туди ввійдуть найкращі тексти, надіслані на конкурс "Новела по-українськи" від журналу "Країна".

Серед авторів є і полтавець – учасник незалежного мистецького об’єднання "Magnum Opus" Роман Повзик. Його новела "Марі", яка увійшла у дану збірку, описує досвід автора у Києві 29 і 30 листопада 2013 року, коли відбулося побиття студентів на Майдані Незалежності.

Василь Карп'юк
Переважна кількість авторів – молоді україномовні письменники, які вже сміливо заявляють про себе в літературі: автор резонансного роману "Бомжі Донбасу" Олексій Чупа, багаторазовий дипломант "Коронації слова" Владислав Івченко, а також Марина Єщенко, Євген Манженко, Анна Трохименко та багато інших. Всього у збірці буде 28 новел.

У передмові до книги куратор конкурсу Олена Павлова зазначила: "Цієї зими ми багато нового про себе дізналися. Що синьо-жовтий прапор на спині може суттєво зігріти на морозі, а під червоно-чорним взагалі спекотно. Що ялинку можна не забирати до літа, а президента так довго тримати не варто. Що коли треба, зможемо знайти бронежилет для друга. Що рецепт коктейлю Молотова настільки простий, а центр Києва з легкістю перетворюється на Січ. Що на вулицях європейської столиці влада може стріляти у перехожих. Що червоний хрест на рукаві не рятує від кулі снайпера. Що можна не спати ніч, читаючи новини. Що війна буває так близько. Що добро перемагає зло. І не тільки у казках, а й у касках. Ми не знали, що у повітрі свободи так багато сльозогінного газу. Як ним дихати, ми тільки вчимося потрохи. І дуже не хочеться забувати це вміння".

Книгу можна буде купити вже в середині вересня на Форумі видавців у Львові, а потім і в книгарнях по Україні.


Наверхнаверх