logo
dollar
euro

На Полтавщині офіційно відкрито сезон полювання на пернату дичину

4:19 14.12.2019 eye 1180
На Полтавщині офіційно відкрито сезон полювання на пернату дичину

Перед природоохоронними органами та органами внутрішніх справ постають завдання організації контролю за безпечним використанням вогнепальної зброї на полюванні, її перевезенням й недопущення випадків браконьєрства.

Як свідчить статистика, упродовж мисливського сезону реєструються непоодинокі випадки порушень правил полювання, перевезення, використання вогнепальної зброї, що призводить до поранень, загибелі громадян.

Варто нагадати, що полювання на території України може здійснюватися на пернату дичину – із серпня, на копитних – з вересня і на пушного звіра – з листопада.

За період проведення заходів по недопущенню проявів браконьєрства під час відпрацювання Полтавської області:

- Задіяно 107 рейдових груп

- Залучалось 232 працівника ОВС

- Залучалось 209 представників природоохоронних органів.

- Складено 29 адміністративних протоколів за порушення правил полювання та 4 протоколи за порушення правил обігу зброї

- Вилучено 26 одиниць мисливської зброї (в т.ч. 1 не зареєстрована в ОВС).

- Порушено 1 кримінальне провадження за незаконне полювання.

Слід зазначити, що забороняється полювати без належного на те дозволу, а саме: посвідчення мисливця, щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозволу на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка) та відповідного дозволу на право користування вогнепальною зброєю в разі її використання.

Водночас міліція вкотре наголошує мисливцям, що під час перенесення або перевезення вогнепальна зброя має бути в розрядженому стані. Також забороняється полювати на відстані меншій ніж 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей. У той же час категорично забороняється стріляти на "шум", "шурхіт", у гілки та очерет, що хитаються, у нечітко видиму ціль, - інформує прес-служба УМВС України в Полтавській області.


Наверхнаверх