logo
dollar
euro

Аспірин захистить від раку

11:52 16.12.2019 eye 354
Аспірин захистить від раку

Щоденний прийом аспірину може знизити ризик розвитку або смерті від раку шлунка або кишечнику, вважають британські дослідники з Лондонського університету.

Вчені провели аналіз 200 наукових робіт на тему користі і шкоди прийому аспірину. Виявилося, що регулярний прийом препарату скорочував кількість випадків захворювання і смерті від раку кишечнику, шлунка та стравоходу на 30-40 відсотків. Крім того з'ясувалося, що аспірин знижував рівень смертності від раку легенів, передміхурової та молочної залози. Однак ці показники були не такі високі.

Дослідники дійшли висновку, що людям старше 50 років вельми корисно приймати аспірин на регулярній основі протягом 10 років, щоб знизити ризик різних форм раку. Однак, попередили вчені, необхідно перед прийомом препарату обов'язково проконсультуватися зі своїм лікарем, так як аспірин може викликати кровотечу.

Експерти підрахували, що якби всі люди у Великобританії у віці 50 років і старше приймали аспірин протягом 10 років, то за два десятиліття можна було б запобігти близько 122 тисяч смертей від ракових захворювань.


Наверхнаверх