logo
dollar
euro

Цікавтеся, чи сертифіковані будівельні матеріали Вам пропонують?

0:33 27.05.2019 eye 294

Купуючи цеглу важливо звернути увагу, як на наявність усіх дозвільних документів, так і на її технічні характеристики, зазначені на маркуванні.

Так, про міцність цегли "говорить" її марка. Наприклад, марка 100 означає, що цегла гарантовано витримає напругу в 100 кілограмів на 1 квадратний сантиметр. Чим більша міцність, тим дорожча продукція, хоча для малоповерхового будівництва достатньо марок 75-100.

Крім того, цегла має бути морозостiйкою, цей показник теж зазначають спеціальною цифрою. Наприклад, якщо Ви бачите позначку 15, то це означає, що в насиченому водою станi вона витримає без ознак видимих пошкоджень не менше 15 циклiв поперемiнного заморожування i вiдтавання. Цей показник може бути й більшим: 25, 35, 50. Для будівель Полтавщини оптимальний показник морозостiйкості повинен бути не нижчим F-25. Застосування цегли марок з найнижчими показниками (75 за мiцнiстю та 15 за морозостiйкiстю) допускається лише для зведення внутрiшнiх перегородок будинків та окремих невiдповiдальних споруд (сараїв, гаражів тощо).

Важливою характиристикою цегли є пустотілість або наявність в ній порожнеч, саме завдяки ним вона легша і краще зберігає тепло. Тому повнотіла цегла без отворів використовується лише для будівництва фундаментів та цоколів.

Пам’ятайте, цегла, яка реалізовується без сертифікатів відповідності, як правило не відповідповідає задекларованим показникам по міцності, морозостійкості та геометричним розмірам. Трапляються партії, в яких вироби мають тріщини, вапнякові включення, сколи, притупленості, багато недопалених та перепалених виробів. Усі ці невідповідності, як правило, спричинені не дотриманням технології виробництва та технологічної дисципліни.  

Щоб "очі" Вашого дому служили довго

Віконні профілі повинні бути перш за все якісними, а вже матеріал, з якого їх виготовлено – справа смаку. Так, перевірені століттями вікна з дерева, по-праву вважаються екологічно чистими. Після обробки хорошими антисептиками та фарбами деревина продовжує "дихати", проте, вона вимагає постійного догляду, без якого неодмінно почне псуватися. Дереву властиво реагувати на зміну температури та вологості, воно швидко розсихається під дією сонячних променів, може змінювати форму, колір. Та й коштують якісні дерев’яні вікна значно дорожче від пластикових.

Перевага останніх в тому, що без особливих зусиль з боку споживача, вони служитимуть йому від 20 до 50 років, зберігаючи при цьому бездоганний зовнішній вигляд. Пластикові вікна надійно захищають від холоду та шуму, не пропускають вологу. Щоправда, таке приміщення треба частіше провітрювати.

При виборі віконного профілю має значення країна виробник, кількість камер, ізоляційні характеристики, чим більше у середині профілю відсіків заповнених повітрям, тим він "тепліший". Славу найкращих профілів заслужили німецькі, а ось турецькі - здебільшого розраховані на теплий клімат цієї країни й дуже часто не відповідають вимогам наших стандартів за товщиною стінок.

Велику роль для теплоізоляції відіграє ущільнювач, адже саме він забезпечує герметичність конструкції. Вікно повинно мати як мінімум дві герметичні прокладки, встановлені по всьому периметру.

Також варто пам’ятати, що навіть найкраще вікно може "підвести", якщо буде порушено технологію його монтажу.

На всі віконні профілі, які реалізовуються в Україні, мають бути сертифікати відповідності, які свідчать про те, що вони "з честю" пройшли усі необхідні випробування.


Наверхнаверх