logo
dollar
euro

На Полтавщині можуть запровадити безпрецедентні заходи з економії газу

6:58 05.08.2014 eye 512

Безпрецедентні заходи з економії природного газу можуть бути запроваджені в області уже найближчими днями.

Влада звертається до власників будинків і квартир – максимально подбайте про утеплення своїх осель, а населенню сільської місцевості варто полагодити печі та грубки…

Голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук попередив полтавців, що з газом цьогоріч буде проблема, тож зима очікується важка. Він також додав, що питання опалення взимку – це питання національної безпеки.

Незважаючи на декларовані протягом багатьох років програми з енергозбереження, реально комунальне господарство області на сьогодні споживає природного газу в чотири рази більше ніж у європейських країнах. Заходи з модернізації котелень, особливо в бюджетній сфері, проводяться, але вони не здатні дати такого швидкого ефекту, як того вимагає сьогоднішня ситуація, зауважили на апаратній нараді комунальники.

"Заходи, розроблені підприємствами комунальної теплоенергетики, дають можливість заощадити в 2014 році 3,04% природного газу", – зауважив Олександр Тонков, керівник Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської ОДА. За його словами, подібна ситуація і в інших областях. Тож доведеться іти на більш радикальні, хоча й непопулярні кроки.

До початку опалювального сезону доведеться припинити постачання гарячої води уже з серпня. За винятком окремо визначених закладів охорони здоров’я, вважає О.Тонков.

Крім того департамент УЖКГ пропонує скоротити тривалість опалювального сезону, тобто почати його не традиційно 15 жовтня, а лише 1 листопада, а завершити 1 квітня.

Також пропонується до двох місяців продовжити шкільні канікули у січні-лютому (за умови, що в дні канікул навчальні заклади будуть опалюватися на мінімумі, аби не розмерзлася система).

Ще один радикальний захід: повітря в житлових приміщеннях в опалювальний період пропонують знизити на 2˚С (тобто переглянути санітарні норми з 18 до 16 градусів за Цельсієм).

На нараді розглядався і варіант обмежити постачання газу для опалення для сільського населення. Мовляв, у багатьох приватних будинках ще збереглися печі та грубки.

Поки що остаточного рішення про те, які саме заходи будуть запроваджені, прийнято не було. Однак, влада уже звертається до власників приватних будинків та квартир підготуватися до зими, утеплити стіни, змінити вікна та двері, заклеїти шпарини, житлово-експлуатаційні компанії мають вжити заходів для утеплення під’їздів, підсобних приміщень тощо.


Наверхнаверх