logo
dollar
euro

Прокуратура Полтавщини захищає інтереси вимушених переселенців

10:07 01.08.2014 eye 438

Прес-служба обласної прокуратури повідомляє, що приділяється значна увага питанню дотримання прав громадян, які переселились із тимчасово окупованої території АР Крим та зони АТО. 

За свідченням заступника прокурора області Дмитра Тарана, проведені перевірки засвідчили, що органами влади та місцевого самоврядування Полтавщини здебільшого  забезпечені права переселенців: створені штаби та координаційні центри для оперативного надання допомоги, налагоджено роботу з громадськими організаціями, сформовано житловий фонд тимчасового проживання тощо.

Однак  органами прокуратури області виявлені факти неналежної координації роботи. Зокрема, у Котелевському районі не повною мірою забезпечено інформування громадян про їх права і обов'язки та про допомогу у вирішенні соціально-побутових проблем.

Також встановлені факти несвоєчасного призначення та виплат переселенцям коштів, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Такі порушення виявлені в Хорольському районі та Лубнах, де  протягом тривалого часу не виплачувалась допомога при народженні дитини. Також у Лубнах порушувались вимоги законодавства при постановці переселенців на облік в органах державної служби зайнятості. Недоліки  в роботі з переселенцями  виявлені й  у Великобагачанському, Оржицькому, Гадяцькому, Машівському, Кобеляцькому, Новосанжарському районах.

За результатами прокурорських перевірок в органи державної влади та місцевого самоврядування внесено 15 подань, які перебувають на розгляді.


Наверхнаверх