logo
dollar
euro

На Полтавщині в рамках дії міжнародного проекту фінансуватимуть сучасні водогони для сільських громад

6:37 26.07.2014 eye 327
На Полтавщині в рамках дії міжнародного проекту фінансуватимуть сучасні водогони для сільських громад

У Полтавській обласній державній адміністрації голова ОДА Віктор Бугайчук, голова обради Петро Ворона та керівник проекту DESPRO в Україні Оксана Гарнець підписали Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво зі швейцарсько-українським проектом "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO.

Проект має допомогти сільським громадам побудувати сучасні водогони або профінансує заходи з утилізації сміття. На Полтавщині на конкурсній основі відберуть найактивніші громади, де мешкає понад тисяча жителів, які зможуть отримати  до 850 тис. грн. На реалізацію своїх проектів.

Керівник проекту DESPRO в Україні Оксана Гарнець повідомила, що найближчим часом сторони будуть працювати над  просуванням децентралізованої моделі сільського водопостачання та водовідведення. Важливо, що система водообслуговування здійснюватися не частково, а для всього села загалом. Фінансування проходитиме за рахунок трьох основних джерел: DESPRO та місцевий бюджет. Місцеві громади сплачуватимуть лише  40% від загальної вартості проекту.

Також проект готовий забезпечити консультаційну підтримку і співфінансувати один пілотний проект з покращення доступу населення до послуги водопостачання в одному малому місті у розмірі до 850 тис. грн., за умови, що DESPRO прийме рішення реалізувати даний проект на території області.

Ще один проект, також у розмірі 850 тисяч гривень стосуватиметься водовідведення в сільській місцевості. DESPRO також готовий надати співфінансування одного міжрегіонального проекту у сфері інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами у розмірі 1 млн. 200 тис. грн.

Меморандум набирає чинності з моменту підписання і діятиме до 30 квітня 2017 року. Термін його дії продовжиться автоматично, якщо сторони не матимуть зауважень.


Наверхнаверх