logo
dollar
euro

"Золота" зіньківська водичка

15:55 09.06.2013 eye 1327
"Золота" зіньківська водичка

У лютому поточного року адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України рекомендувала міському комунальному підприємству "Зіньківський комунгосп" припинити дії з ознаками  зловживання монопольним становищем.

До відділення АМКУ звернулися із заявою мешканці Зінькова з проханням розібратись з діючими тарифами підприємства. Розглянувши їх, фахівці встановили, що комунгосп неправомірно використовував тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення твердих та рідких побутових відходів, які були розраховані для іншого підприємства. І прийшли до висновку, що такі дії можуть призвести до утиску інтересів споживачів. МКП "Зіньківський комунгосп" було рекомендовано у двомісячний термін здійснити розрахунки тарифів на зазначені послуги, а Зіньківській міськраді вжити заходи щодо їх встановлення та затвердження.

Навряд чи зіньківчан порадували результати реагування комунальників  на рекомендації "антимонополістів". Міське комунальне підприємство  "Зіньківський комунгосп"  проінформувало споживачів, що розрахувало тарифи на виконання рекомендацій адміністративної колегії обласного територіального відділення АКМУ. І задекларувало зростання тарифів на централізоване водопостачання для населення на 24%, а для бюджетних організацій та інших споживачів  – на 29%. Зростання тарифів на централізоване водовідведення планується для населення на 28,6%, для бюджетних організацій та інших споживачів на 19,4%. Діючі на цей час тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для населення  у Зінькові становлять відповідно 4,21 грн. за куб.м. і 4,74 грн. за куб.м.  Після підняття вони становитимуть 5,22 грн. за та  6,10 за куб.м..  Для бюджетних організацій ціна водопостачання та водовідведення підніметься до 18,88 грн. (водопостачання) та 24,38 грн. (водовідведення). Внести зауваження та пропозиції мешканці районного центру зможуть до 22.06.2013 включно. Однак, з огляду на те, що фактичні складові собівартості послуг не були оприлюднені, навряд чи можна очікувати аргументованих  заперечень такому тарифному "покращенню" .

Зазначимо, що зараз за один кубічний метр води найбільше населення  платить у Луганську – 5,58 грн., найменша ціна  у Вінниці – 1,66 грн. У Полтаві ціна 1 куб.м.  води становить  3,37 грн. Водовідведення найдорожче вартує мешканцям Білої Церкви – 4,04 грн., найдешевше  платять  у Сімферополі – 0,79 грн. Комерційні споживачі найбільше за водопостачання платять у Полтаві - 12,62 грн., найменше – у Тернополі (3,01 грн.); на водовідведення ця категорія споживачів найбільше витрачається ,знову ж таки, у Полтаві  – 6,768, найменше – у Сімферополі (1,67 грн.). (Інформація про тарифи на послуги водовідведенні та водопостачання  станом на 1 січня 2013 року на сайті Мінрегіону http://minregion.gov.ua)

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх