logo
dollar
euro

У Полтаві відкрилася виставка "Захистимо майбутнє України разом!"

8:28 23.07.2014 eye 272

У Художньому салоні обласного центру відкрилася виставка всесвітньо відомого чеського фотохудожника Михайла Новотного.

На світлинах представлені діти, які проживають на вулицях. Знімки зроблені 2005 року в Одесі. В 2007 році  фотовиставка під назвою "Діти вулиці в Україні (Одеса)" отримала в США вищу нагороду на найпрестижнішому міжнародному фотоконкурсі "Кращій в фотожурналістиці".

В Україні ж цю виставку представлено вперше. Оскільки тема дитячої безпритульності та наркоманії постійно приховувалася попередньою владою. Хоча нині в країні не менше ніж 150 тисяч дітей ведуть асоціальний спосіб життя. Більшість безпритульних – діти шкільного віку від 6 до 16 років (приблизно 70%), ще понад 15% – дошкільнята та  підлітки. Майже 80% малолітніх бродяг – хлопці.

Протидія дитячої наркоманії і безпритульності стає питанням національної безпеки в Україні. Організатори виставки впевнені, що про це не потрібно мовчати. А такі заходи є першим кроком у боротьбі з реальною проблемою. "Ця виставка повинна проїхати усією Україною, звісно, окрім тих областей, де ведуться воєнні дії. Ми хочемо показати ці фотографії не лише в обласних, а й районних центрах", – зауважив Микита Кашницький, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Всеукраїнський конгрес молоді та студентів".

У Полтавській обласній державній адміністрації 24 липня об 11 годині ранку в кабінеті 333 також відбудеться засідання  круглого столу з питань дитячої безпритульності та наркоманії.

Виставка проходить за підтримки Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти. Окремо організатори подякували керівництву Полтавської ОДА за сприяння в роботі.


Наверхнаверх