logo
dollar
euro

Дефіцит цинку призводить до... смерті від сепсису

7:47 23.07.2014 eye 502
Дефіцит цинку призводить до... смерті від сепсису

20 відсотків пацієнтів палат інтенсивної терапії, у яких розвивається сепсис, вмирають не від самої інфекції, а від перевантажень, що створює імунна система і які призводять до поліорганної недостатності.

Нове дослідження вчених доводить, що адекватна кількість цинку в організмі необхідна для підтримки імунної системи в рівновазі, зокрема, під час серйозних інфекцій, таких як сепсис. Згідно з цим дослідженням під час важкого запального процесу, відомого як сепсис, дефіцит цинку може викликати посилену і потенційно смертельну імунну відповідь.

Аналізуючи ДНК мишей з дефіцитом цинку і сепсисом, дослідники визначили модель поведінки імунної системи, яка спирається на цинк, який, у свою чергу, стимулює виробництво антизапального білка, - зазначає www.referat.kiev.ua. Якщо цей процес перетворюється на перевиробництво і його не зупинити - починають руйнуватися здорові клітини.

"Недолік цинку при сепсисі викликають катастрофічні збої в роботі імунної системи, в результаті чого реакція на запалення стає невиправданою", - говорить автор роботи Дарен Ноел - професор фармакології та медицини внутрішніх органів.

Ноел та його команда виявили, що цинк контролює "включення-виключення" генів, які виробляють білки імунної відповіді, але зазвичай запобігаючи запаленню, у надмірних кількостях вони здатні заподіяти шкоду вже здоровій тканині.

Хоча результати дослідження припускають, що добавки цинку можуть принести користь пацієнтам з ризиком сепсису, за словами вчених, не все так просто. Під час хвороби дефіцит важко виявити, а не знаючи точної кількості необхідної дози цинку, складно боротися з наслідками нестачі.

Визначення ролі цинку при сепсисі становить значну проблему. Поряд із залізом, цинк - найбільш поширений мінерал в організмі людини, що взаємодіє із 10 тисячами білків у геномі. Учені давно знали, що цинк має важливе значення для імунної системи, але до недавнього часу було невідомо про те, як він функціонує на молекулярному рівні.

Саме дії цинку при сепсисі на молекулярному рівні було присвячено роботу команди Ноеля. Наступним кроком стане розробка надійних біомаркерів для визначення кількості цинку, яку використовує імунна система, і також вироблення на основі цього знання надійної стратегії запобігання сепсису.


Наверхнаверх