logo
dollar
euro

Екскурс в історію бінокля

7:20 23.07.2014 eye 1790
Екскурс в історію бінокля

У кожного оптичного приладу з часом з'являється своя історія. А у кожної історії є початок. Біноклі в цьому не виняток.

Насамперед з'ясуємо, звідки походить слово "бінокль". Цей оптичний прилад, завдяки наявності двох паралельно з'єднаних труб, дозволяє спостерігати в ньому, а людині побачити стереозображення. Сьогодні будь-якому бажаючому, аби придбати бінокль достатньо відвідати спеціалізований магазин, такий, як, наприклад, крамниця оптичних приладів на порталі www.m.ua/ в Києві, і вибрати там прилад собі по смаку. Але так було не завжди. У минулі століття стати володарем цього дивного приладу було не просто. Особливо якщо врахувати, що історія його появи налічує не так вже й багато століть.

Світло і всі пов'язані з ним закономірності людей цікавлять давно. Вчені, що вивчають оптику, завжди не проти були збільшити свої можливості при спостереженні віддалених предметів. У сімнадцятому столітті стали з'являтися перші оптичні прилади. Це були підзорні труби. Прилад цей зовсім не поганий, та ось він розрахований тільки на спостереження одним оком, а це не комфортно. Але якщо є проблема, значить знайдуться охочі її вирішити.

Першим, хто за неї взявся, був Галілео Галілей. Це він винайшов бінокль у вигляді двох лінз: розсіювальної і збиральної. Далі настав період удосконалення цього оптичного приладу. Наступну віху в історії бінокля заклав Д.Доллонд. Його винахід - ахроматичний об'єктив. Ті ж дві призми, але вигляд зовсім інший.

У дев'ятнадцятому столітті бере початок історія сучасного бінокля. Основоположником її виступив Кеплер. Це він винайшов призмену оптику. Завдяки цьому винаходу вдалося істотно збільшити огляд. Предмети почали вивчати на досить великих відстанях, причому ці відстані заміряли. У нового типу приладів виявився і новий недолік: призма перевертала зображення. Вчені-оптики з Франції, Німеччини, а також Росії, практично незалежно стали застосовувати в оптиці більш складну систему призм. Це повернуло зображенню прямий вид.


Наверхнаверх