logo
dollar
euro

Скільки коштує ваш дах

8:06 18.07.2014 eye 1306
Скільки коштує ваш дах

В останні роки дах нарешті став сприйматися як рівноправний елемент всього архітектурного вигляду будівлі.

Наразі середньостатистичний власник котеджу, бажаючи надати будинку не тільки респектабельний вигляд, але і виразність, індивідуальність, одночасно повинен вирішувати не тільки питання міцності, стійкості, вогнестійкості, надійності захисту від несприятливих зовнішніх впливів (простіше кажучи, вітро - і водонепроникності), але і питання дизайну покрівельної конструкції.

Дахи бувають плоскими і скатними. До плоских прийнято відносити конструкції з кутом нахилу поверхні покрівлі від 1 до 2,5°, а до скатних - з великим кутом. Висловлюючись мовою фахівців, вони більш архітектурно-виразні, а тому і переважають в котеджному будівництві. Кількість, розмір і форма скатів залежать від (не побоїмося пафосу) дизайнерського задуму і особистих уподобань господарів, а також від кліматичних умов і експлуатаційних вимог.

Витрати на зведення даху складаються з вартості несучої конструкції покрівельного матеріалу і матеріалів покрівельного "пирога" і, звичайно ж, вартість необхідних робіт.

Кількість закуплених пиломатеріалів (а отже, і грошові витрати), безпосередньо залежатиме від типу покрівлі. Наразі існує думка, що найбільше дерева йде на виготовлення кроквяних конструкцій під натуральну металочерепицю кривий ріг (маса - близько 45 кг/м2). При легкій же покрівлі бруса йде значно менше.

Якщо порахувати сумарне навантаження на погонний метр кроквяної ноги, то при натуральної черепиці вона буде більше всього лише на 15-20%. І часто це навантаження цілком витримує навіть кроквяна нога перерізом 50-150 мм. Так-так. Це ті самі бруски, які широко використовуються для виготовлення крокв під всі легкі покрівельні матеріали. Хоча, можливо, натуральна черепиця вимагає меншого кроку крокв і посилення місць ймовірного утворення снігових мішків. Але не більше того. З іншого боку, конструкція під м'яку бітумну черепицю супроводжується суцільний латами крокв. Через це важко однозначно сказати, на що піде більше дерева.


Наверхнаверх