logo
dollar
euro

2 млн грн. зекономили українці на проходженні якісної діагностики гепатитів

7:48 18.07.2014 eye 279
2 млн грн. зекономили українці на проходженні якісної діагностики гепатитів

"Якісна діагностика - перший крок до одужання" - за сприяння Благодійної організації "Світло Надії під цією назвою 2 роки тому стартувала соціальна ініціатива. Вона має на меті збільшити кількість обстежень на вірусні гепатити В і С, і як наслідок - збільшити доступ до лікування вірусних гепатитів.

2 роки тому за ініціативи БО "Світло Надії" відбулась зустріч із керівництвом приватних лабораторій, завдяки чому вдалось досягти домовленостей про надання знижки кожному, хто має необхідність у проходженні обстеження з метою виявлення вірусних гепатитів й інших захворювань. Першою до ініціативи "Якісна діагностика - перший крок до одужання" долучилась приватна лабораторія "Синево", згодом - "INVITRO". Знижки діють у 20-ти містах України, адреси неурядових організацій, які надають знижку для проходження діагностики, можна дізнатися на сайті hepatit.org.ua.

За словами Олександра Соляника, керівника медико-соціальної служби БО "Світло Надії", ця домовленість включає в себе два пакети. Перший - необхідні процедури, потрібні для виявлення вірусного гепатиту (знижка складає 50 %). Другий - деякі обстеження стосовно гепатиту, гінекологічний, інфекційний й онкологічний пакети (знижка складає 30%).

Цією ініціативою скористалось вже понад 5 тисяч людей по всій Україні. Говорячи мовою цифр, це зекономило понад 2 мільйони гривень українським пацієнтам.

Якщо дивитися свіжі дані по Полтаві, то з січня по травень 2014 року діагностику на вірусний гепатит С пройшло 299 мешканців, на решту хвороб - 19 чоловік. У БО "Світло надії" зазначають, що ставлять для себе мету максимального інформування населення про існуючу ініціативу: "Якісна діагностика дозволяє своєчасно почати лікування. Сьогодні пацієнти мають можливість скористатись цією послугою зі знижкою. Раннє виявлення захворювання на вірусний гепатит С - перший крок до одужання".


Наверхнаверх