logo
dollar
euro

Полтавський завод газорозрядних ламп пропонують ліквідувати

11:52 17.07.2014 eye 1447
Полтавський завод газорозрядних ламп пропонують ліквідувати

Державна фінансова інспекція в Полтавській області провела державний фінансовий аудит діяльності Відкритого акціонерного товариства «Полтавський завод газорозрядних ламп» за 2011-2013 роки та І квартал 2014 року.

Колись одне з потужних міствоутворюючих підприємств, завод ГРЛ, який почав працювати з 1963 року, з липня 2001 року перебував в процедурі санації. І це при тому, що згідно чинного законодавства термін проведення санації підприємства обмежений 18-ю місяцями, санація заводу триває вже майже 13 років.

Реалізація заходів передбачених Планом санації не тільки не сприяла відновленню платоспроможності підприємства, а навпаки, призвела до знецінення корпоративних прав держави. Майже все майно заводу відчужено, окрім майна мобілізаційного резерву, що належить державі і знаходиться у підприємства на зберіганні та будівлі колишнього адміністративного корпусу.

Аудитори дослідили, що виконання Плану заходів санації не дало можливості підприємству  розрахуватися з боргами. Залишок незадоволених вимог кредиторів, окрім заборгованості по заробітній платі, станом на 31 березня поточного року, складає майже 18 млн грн.

За експертною оцінкою Центральної універсальної біржі, станом на квітень 2011 року, вартість будівлі колишнього адміністративного корпусу  становила 1,7 тис. грн. Наразі приміщення відключено від тепло- та електропостачання і не придатне для використання за цільовим призначенням, що підтверджено і екологічним аудитом Міжвідомчого екологічного центру Національної академії наук та Мінекобезпеки України.

Наразі будь-які економічні, трудові та виробничі можливості для здійснення господарської діяльності у підприємства відсутні. Жоден з показників ліквідності та фінансової стійкості не відповідає нормативу. Мета санації - відновлення платоспроможності - не досягнута: завод  не в змозі оплатити борги й фінансові зобов’язання. На підприємстві відбулась повна зупинка виробництва. Отже, подальша виробнича діяльності ВАТ «ПЗГРЛ» неможлива.

Держфінінспекцією в Полтавській області надано запропоновано  Фонду державного майна України розглянути питання доцільності подальшого існування підприємства та можливості розпочати його ліквідаційну процедуру. Про це повідомляє  прес-служба Держфінінспекції в Полтавській області.


Наверхнаверх