logo
dollar
euro

Ідеї для Полтави з інших міст: створення свого бренду

7:59 17.07.2014 eye 1577
Ідеї для Полтави з інших міст: створення свого бренду

Свого часу бізнесмени з Івано-Франківська звернулися до київського агентства "Aimbulance". 

Підприємці зрозуміли, що для приваблення туристів у своє місто йому потрібно створити власне унікальне обличчя – мова йде про бренд і загальну візуальну концепцію оформлення вивісок, реклами, логотип (http://pb.platfor.ma/sam-sobi-brend-noviy-firmoviy-styl-ivan-frankivska/).

Для Полтави це – неосвоєне поле роботи для архітекторів, художників і дизайнерів. Сьогодні маємо змогу поговорити з Романом Гавришем, керуючим партнером "Aimbulance".

Ідеї лого етнографічної спадщини (джерело - aimbulance.com)

Ідеї лого знакових місць (джерело - aimbulance.com)
- В кожному місті є активісти дизайнери, архітектори та ініціативні містяни, і багато з них можуть та хочуть працювати над брендом міста, над фірмовим стилем, айдентикою (корпоративний стиль – Р.П.), візуальною комунікацією, але мало хто знає, як ці напрацювання потім впровадити. Чи вдалося Вам знайти спільну мову з місцевими органами влади? Якщо так, то яким чином?

Р.Г.: З державними органами ми плануємо говорити вже з позиції факту –  коли стиль "заживе" в місті самостійно. Почнуть повсюди продавати сувенірку, носити футболки тощо. Ми хочемо, щоб по-факту стиль вже був прийнятий громадою і владі нічого іншого не залишалося, як просто підтвердити цей факт.

Фортеця (джерело - aimbulance.com)  
- Важливо йти на співпрацю з владою на етапі розробки айдентики, гайдлайну (документ, що містить інструкції, які регламентують правила розміщення елементів фірмового стилю на рекламних носіях – Р.П.) по розміщенню вивісок і т.п., чи простіше в наших умовах впроваджувати вже готовий продукт?

Р.Г.: Ми використовували ті наприцювання, які є у відповідних контролюючих органах міста. Тому відповідь: так – важливо йти на співпрацю.

Ідеї лого літератури (джерело - aimbulance.com)
- Хто реально користується гайдлайном по розміщенню вивісок і чи змінила його наявність ситуацію в місті з цим?

Р.Г.: Поки це лише невелика група ініціаторів, але вони вже планують привести цілу вулицю в місті до вимог нових гайдлайнів. Тому ми плануємо поки діяти методом прикладу: "роби, як ми".

Ідея лого природии (джерело - aimbulance.com)
- Які законні засоби можна використовувати для дотримування цих правил?

Р.Г.: Ми, по-суті, розробили гайдлайни, які наслідують вже існуючі правила, просто візуалізували їх для зручності. Тому додаткових законодавчих ініціатив не буде потрібно.

Нове візуальне оформлення (фото - aimbulance.com)
- Що змінилось в місті після того як зробили айдентику? Окрім сітілайту і декількох вивісок.

Р.Г.: Поки що реалізувалися кілька вивісок, з'явилося близько 15 точок продажу сувенірної продукції, а також деякі локальні ініціативи стали використовувати стиль у своїх промо-матеріалах.

Роман Гавриш (фото - the-village.ru)
- Які плани і перспективи нового бренду Франківська?

Р.Г.: Якнайширша імплементація, законодавче затвердження, навчання дизайн-спільноти щодо правильного використання стилю.

Сувенірна продукція (фото - aimbulance.com)
Таблички вулиць з новим стилем (фото - aimbulance.com)
- Наразі з'явилася інша ініціатива стосовно бренду міста (зокрема в рамках "Мальована карта Івано-Франківська" (http://blog.poltava.pl.ua/author/povzyk/3119/).  Як ви ставитеся до конкурентів?

Р.Г.: На жаль, не знаю про що йдеться. До конкуренції ставлюся добре. Якщо хтось зможе запропонувати кращий, більш продуманий продукт та представити його громаді – ми тільки за.

Футболки з логотипами (фото - aimbulance.com)

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх