logo
dollar
euro

Полтавська галушка занесена до Книги рекордів Гіннеса

9:25 08.06.2013 eye 2548
Полтавська галушка занесена до Книги рекордів Гіннеса

Як повідомляв наш сайт 23 червня у Полтаві відбудеться Свято галушки

Цього року в Полтаві Свято галушки проходитиме вже всьоме. Минулорічні святкування були відзначені цілою низкою цікавих подій і, навіть, рекордів. У 2008 році кухарі ресторану "Іванова гора" виготовили величезну галушку, занесену до Книги рекордів Гіннеса. Її вага становила 10 кілограмів, діаметр – 43 сантиметра. У 2010 році в небо запустили неїстівні символічні "летючі" галушки, причеплені до різнокольорових повітряних кульок.

Нагадаємо, галушка є одним із символів Полтави. 1 квітня 2006 року до дня народження Миколи Гоголя в обласному центрі було відкрито пам’ятник галушці, який став однією з візитівок міста.

До речі, із галушками в Полтаві пов’язані ще деякі досягнення. Так у травні 2008 року студент-третьокурсник Полтавського кооперативного університету споживчої кооперації Геннадій Чіпко встановив рекорд Гіннеса за швидкістю поїдання галушок – він з`їв порцію з 12 галушок за 52,3 секунди. 2009 року студент того ж вишу Роман Радченко посів перше місце на другому Національному чемпіонаті зі швидкісного поїдання галушок. Його досягнення – 12 галушок за 1 хвилину 18 секунд.

Цікаво знати, що галушки милі серцю кожного українця, навіть якщо мешкає він далеко за межами нашої держави. У 2004 році вихідці з України встановили пам’ятник галушці у канадському Глендоні. А приватний підприємець українського походження у США зробив галушку символом своєї компанії.


Наверхнаверх