logo
dollar
euro

Сонячні промені: ліки чи панацея?

7:02 08.06.2013 eye 262
Сонячні промені: ліки чи панацея?

Сонячний опік – це гостре запалення шкіри у відповідь на дію природного (сонячного) або штучного ультрафіолетового випромінювання.

Сонячні промені є сильнодіючими ліками, а не панацеєю. Відповідно, і ставитися до впливу сонячного випромінювання необхідно саме як до ліків, у яких є свої показання та протипоказання для застосування, доза і несприятливі ефекти від передозування.

Якщо ви отримали сонячні опіки, охолодіть шкіру під холодним душем або покладіть на обпечені ділянки шкіри (на 15–20 хвилин) холодний компрес із міцно завареного чаю або настою ромашки. Якщо під рукою немає взагалі ніяких засобів, то на обпечену шкіру просто покладіть рушник або простирадло, змочені прохолодною водою. Повторюйте ці процедури в міру необхідності – кілька разів на день.

Змастіть обпечену шкіру соком зі свіжого листя алое, який містить активні компоненти, що зменшують біль і запалення шкіри, охолоджуючим гелем, а невеликі ділянки, при необхідності, 1% гідрокортизоновим кремом.
Якщо з'явилися пухирі на шкірі, не чіпайте їх; якщо вони розкрилися, нанесіть на обпечену поверхню мазь із антибіотиком.

Пийте якомога більше рідини – свіжовичавлений сік, морс, мінеральну воду. Волога активно випаровується через ушкоджену шкіру – її втрати потрібно поповнювати.


Наверхнаверх