logo
dollar
euro

Для випускників шкіл запроваджено більш зручний графік тестування

6:38 08.06.2013 eye 248
Для випускників шкіл запроваджено більш зручний графік тестування

У нинішньому році для випускників шкіл, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання, Міносвіти розробило зручніший графік тестування, зокрема іспити з найбільш популярних предметів розіб'ють на два етапи.

Про таку новацію днями повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник, повідомляє Укрінформ. «У цьому році – більш зручний графік тестування. Найбільш масові випробування з української мови і літератури, математики та історії України розміщені в середині календаря, і вони будуть мати два етапи, тому що фізично велика кількість бажаючих не зможе вміститися», – говорить Дмитро Табачник. За його словами, абсолютно всі бажаючі вступати у вищі навчальні заклади матимуть змогу пройти цьогорічне тестування, яке розпочалося тестом із хімії 3 червня і завершиться 27 червня тестуванням із світової літератури», – зазначив урядовець, уточнивши, що до переліку минулорічних 14 - и предметів додається й новий вид тестування – зі світової літератури.

Міністр наголосив на ще одній особливості цьогорічної кампанії: «Дуже цікаво, що в цьому році вперше за всі роки тестування – і це певною мірою поворот у баченні майбутнього своїх дітей – на друге місце вийшов тест із математики. Тому що на математику – майже 61,5% усіх бажаючих пройти тестування».

Він повідомив, що міжнародний моніторинг, який проводили закордонні експерти з якості освіти, показав, що юні українці стали краще знати цей складний предмет: «Ми на кілька позицій у світовому рейтингу піднялися. Я думаю, що це завдяки новим стандартам, новим програмам і державній програмі розвитку викладання математики і природничих наук». Окрім того, пояснив міністр, сприяло зростанню популярності математики і збільшення
державного замовлення у вишах на інженерні та технічні спеціальності.

Дмитро Табачник розкрив механізм формування держзамовлення на ті чи інші спеціальності. «Головний принцип – це ті спеціальності, які затребувані на ринку. І саме тому третій рік поспіль у нас скорочуватиметься державне замовлення на ті спеціальності, якими перенасичений ринок, – це юристи, менеджери, економісти. Натомість зростатиме державне замовлення на машинобудування, теплофізику, енергетику, біотехнологію та нано-технології, тобто, на перелік найновіших спеціальностей, які є найбільш престижними і дефіцитними на ринку праці», – пояснив міністр.

За його словами, у нинішньому році кількість місць державного замовлення для вступу на перший курс вищих навчальних закладів сягатиме 123 тисячі, що є цілком достатньо. Окремо зупинився він на правилах вступу до вишів представників пільгових категорій: «Згідно з чинним законодавством, преференції мають сироти, діти з чорнобильських родин або з родин батьків, які загинули при виконанні службових обов’язків. Але це невелика категорія, і кожен університет визначає приблизно 20–25% бюджетних місць за кожною спеціальністю. Таким чином створюється конкуренція й серед цієї невеликої кількості пільговиків. Щоб не було, що всі бюджетні місця зайняли тільки пільговики».

Дмитро Табачник зробив іще одне дуже важливе повідомлення для тих, хто не зможе через якісь об'єктивні обставини взяти участь у тестуванні. «Для абітурієнтів, які з поважних медичних чи сімейних причин не зможуть взяти участь у тестуванні, передбачається додаткова сесія тестових завдань у липні», – сказав він, наголосивши, що причина такої відсутності має бути завірена довідкою, одержаною саме в день тестування до 11-ї години, а саму довідку обов'язково необхідно віднести у регіональний центр тестування впродовж п'яти днів.

«Кожен абітурієнт, який піде здавати зовнішнє незалежне оцінювання, обов'язково повинен мати при собі паспорт або свідоцтво про народження – кому менше років, і запрошення-перепустку, щоб просто не було якихось складностей», – застеріг на завершення міністр освіти.


Наверхнаверх