logo
dollar
euro

Виплата допомоги при народженні дитини збільшилася на 10,3 тисяч гривень

11:09 05.07.2014 eye 3172
Виплата допомоги при народженні дитини збільшилася на 10,3 тисяч гривень

Верховна Рада спростила отримання держдопомоги при народженні дитини

З 1 липня 2014 року допомога при народженні дитини будуть призначати у розмірі 41280 грн. А виплата цієї допомоги буде здійснюватися одноразово у сумі 10320 грн, решта суми допомоги виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Урядом. Таку ж суму виплачуватимуть і при усиновленні дитини.

Крім того, з 1 липня 2014 року скасовується виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Шукаєте все по темі допологові виплати непрацюючим? На Svit mam - ви знайдете усі відповіді на питання які вас цікавлять. Ви будете в курсі всього.

Чи позитивні ці зміни?

Безумовно, це приємна новина для тих батьків, які чекають на первістка. Адже до 30.06.2014 розмір допомоги становить 30960 гривень, а стане практично на 10 тисяч більше. І виплачувати допомогу їм будуть не 24 місяці (до 2-х років), як раніше, а 36 місяців, тобто до трьох років.

З іншого боку, страждають батьки, у яких з'явилася друга, третя дитина і т.д. Як би це цинічно не звучало, але народження двох-трьох і більше дітей, може стати економічно невигідним, якщо порівнювати з попередніми соціальними гарантіями. Тому, перш ніж зважитися на наступну дитину, батькам доведеться спочатку тверезо оцінити свої фінансові можливості.

Залишається одне серйозне питання, відповідь на яке поки що неоднозначне. Незрозуміло, чи будуть знижені розміри щомісячних виплат тим, хто вже отримує допомогу при народженні дітей, або ж нові розміри будуть встановлені тільки для тих, хто народив дитину після 01.07.2014 року.

У новій статті 12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" сказано, що виплати здійснюються рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. На момент написання даної статті є тільки один такий документ. Це "Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми", затвердженого Постановою Кабміну від 27.12.2001р №1751.

Саме в ньому описано хто має право на виплати, з якого періоду, перелік необхідних документів і всі нюанси призначення та скасування посібників. Сьогодні в нього ще не внесено зміни, пов'язані зі скасуванням допомоги по догляду за дитиною до трьох років і встановленням нового розміру виплат при народженні дитини.


Наверхнаверх