logo
dollar
euro

Суд заборонив експлуатацію 125 полтавських ліфтів

10:14 05.07.2014 eye 516
Суд заборонив експлуатацію 125 полтавських ліфтів

Харківський апеляційний суд задовольнив адміністративний позов теруправління Держгірпромнагляду у Полтавській області щодо заборони експлуатації 125 ліфтів, про це повідомляє прес-служба відомства.

Інспектори територіального управління Держгірпромнагляду у Полтавській області перевірили дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці під час експлуатації ліфтів. За результатами планових перевірок до Полтавського окружного адміністративного суду теруправління направило адміністративні позови про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду стосовно заборони виконання робіт під час експлуатації 125 ліфтів (КП "Ремліфт" Полтавської міської ради). Приводом для заборони стало непроведення власником експертного обстеження та позачергового технічного огляду ліфтів, які відпрацювали понад 25 років. Крім того, перевірками виявлені порушення, яке суттєво впливає на якість обслуговування ліфтів та може призвести до травмування як працівників обслуговуючих організацій під час виконання ремонтних робіт, так і мешканців житлових будинків.

Однак Полтавський окружний суд не задовольнив адміністративні позови територіального управління Держгірпромнагляду у Полтавській області. Незгодне з постановою суду теруправління подало апеляційну скаргу. За результатами її розгляду Харківський апеляційний адміністративний суд виніс постанову згідно якої до КП "Ремліфт" Полтавської міської ради застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом зупинення виконання робіт пов’язаних з експлуатацією 125 пасажирських ліфтів.

Загалом у житлових будинках міст Полтавщини встановлено 2 311 пасажирських ліфтів, із них майже 45 % відпрацювали термін служби понад 25 років. Майже у 60 % ліфтів відсутнє освітлення. Також власниками ліфтів недостатньо приділяється увага щодо проведення ремонтів будівельної частини ліфтових шахт, а близько 30 % ліфтів потребують ремонту машинних приміщень, що, в свою чергу, призводить до виходу ліфтів із ладу внаслідок потрапляння вологи, будівельного пилу та штукатурки на елементи ліфтів.


Наверхнаверх