logo
dollar
euro

Найбільшому реабілітаційному центру Полтавщини виповнюється 9 років

5:12 18.11.2019 eye 549
Найбільшому реабілітаційному центру Полтавщини виповнюється 9 років

4 липня 2014 року Реабілітаційний центр "Новий поворот" відзначає цей своєрідний День народження.

"Новий поворот"  - проект Благодійної організації "Світло Надії". Сам центр знаходиться у с. Рунівщина Полтавської області, де займає частину дільничної лікарні. За ці 9 років, за словами її директора Сергія Сєдиха, через цей заклад пройшло близько 700 людей з України, Росії, Німеччини, Греції. З них 200 чоловік більше не повернулися до своєї залежності. Такий відсоток (29 %) є доволі високий для подібних закладів.

"Новий поворот" працює із клієнтами, що мають алко-, нарко- та ігрову залежність.

Суть роботи реабілітаційного центру полягає у тому, що команда фахівців, яка здійснює супровід клієнтів, вводить їх у філософію програми "12 кроків", аби вони мали змогу перейти від залежного стану до груп самодопомоги. Самостійно почати одразу відвідувати групи самодопомоги клієнт або боїться, аби він просто від початку заперечує наявність у себе цього захворювання.

Сергій Сєдих ділиться основними принципами роботи із клієнтами:

"відкриті двері" - кожен клієнт може покинути заклад, навіть не інформуючи про те, що він іде (як зазначив один із клієнтів: "тут тримають відкриті двері");

- повага до особистості клієнта - недопустимими стосовно до клієнтів є іронія, сарказм, повчання, приниження, тощо;

- анонімність.

Більшість клієнтів фактично приводять "за руку", але тільки тоді, якщо клієнт погодився. У іншому випадку працює принцип "відкритих дверей" (за 9 років роботи центру лише 2 клієнти покинули заклад у перший день перебування).

"Мир переводов" - ведущее бюро переводов столицы! Мы предлагем перевод документов, текстов любой сложности. В то числе нотариальный перевод в Киеве. У нас самые низкие цены а наши клиенты - крупнейшие зарубежные и отечественные компании!

Стаціонарна програма триває 28 або 56 днів. По завершенні клієнт разом із близькими проходить спільну "Сімейну програму". Більшу частину часу клієнт проводить у групі: є розпорядок дня, групові заняття. Саме завдяки цьому, за словами спеціаліста, вдається досягати терапевтичного середовища.

З цікавих випадків директор згадує, що в них по черзі проходили реабілітацію і чоловік, і дружина. Наразі вони вже мають дитину і не повернулися до своїх небезпечних пристрастей. Таких сімей, коли лікувалося обоє залежних у подружжі, було четверо. Всі вісім залишилися "чистими" ("позбавилися від залежності" на жаргоні лікарів).

Крім розширення роботи центру, ще у планах "Нового повороту" створювати філіали. Наразі спеціалісти закладу допомогли почати роботу 3 центрам в Україні, і вони стали цілком самостійними. Двом закладам лікарі центру допомагають як наставники.

Цікава закономірність виявлена Сергієм Миколайовичем: якщо людині за 60 років, то вона після реабілітації не повертається до залежності. Таких уже було четверо, і всі вони наразі живуть вільно. Наймолодші клієнти "Нового повороту" - вісімнадцятирічні. Молодших за віком не дозволяє брати закон. Більшість клієнтів, які були у "Новому повороті", - віком від 20 до 35 років.

Тому побажаємо "Новому повороту", щоб всі бажання і плани його спеціалістів стали реальністю, а цей заклад і надалі розвивався.


Наверхнаверх