logo
dollar
euro

Із кожним роком автомобілі стають все більш і більш досконалими

11:28 04.07.2014 eye 448
Із кожним роком автомобілі стають все більш і більш досконалими

Завдяки сучасним електронним системам керувати машиною можуть практично всі - "залізний кінь" сьогодні робить левову частку роботи за свого водія: сам перемикає передачі, паркується, стежить за дорожньою розміткою.

Нова Шкода Октавія - яскравий приклад того, наскільки високотехнологічними можуть бути нинішні автомобілі. Tellauto пропонує  ознайомитися з найбільш цікавими електронними системами, які доступні покупцям третього покоління легендарної чеської моделі.

Система ESC. Ця система створена для стабілізації автомобіля в ситуаціях, коли управління ним вже втрачено. Якщо машину заносить з заданої траєкторії, ESC пригальмовує окремі колеса, тим самим повертаючи транспортного засобу стійкість.

Система Multi-collision brake. Ця система призначена для запобігання та пом'якшення повторних зіткнень у разі попадання автомобіля в аварію. При спрацьовуванні системи швидкість машини автоматично знижується до 10 кілометрів на годину, включаються стоп-сигнали і аварійне освітлення.

Система ProActive. Ця система автоматично підтягує ремені безпеки водія і пасажирів і піднімає опущені шибки, якщо від ESC надходить сигнал про можливу аварію. Наприклад, ProActive активізується при екстреному гальмуванні або догляді машини в занос.

Система адаптивного круїз-контролю. Ця система створена для підтримки і зміни швидкості автомобіля в залежності від поведінки попереду йде транспорту. У машинах з АКПП діапазон швидкості становить 30 - 160 кілометрів на годину.

Система Front Assistant. Ця система дозволяє запобігти або пом'якшити зіткнення автомобіля з йдуть попереду транспортом. Спеціальний радар в передній частині машини розпізнає на відстані до 80 метрів учасників дорожнього руху, в яких можна врізатися, не вживши певних дій, і попереджає водія про це спочатку оптичним і звуковим сигналом, а потім - невеликим гальмівним поштовхом. Якщо керуючий авто людина не реагує на попередження, система сама знижує швидкість машини до потрібного рівня.

Система Lane Assistant. Система дозволяє в будь-яких умовах дотримуватися дорожньої розмітки. Якщо камера в дзеркалі заднього виду виявляє, що автомобіль відхилився від своєї смуги, Lane Assistant попереджає водія про це за допомогою звукового сигналу і вібрації керма і плавно підкермує потрібному напрямку.

Система допомоги при парковці. Нова Октавія не тільки оснащується вже звичним сучасним автолюбителям парктроніком, але і вміє сама паркуватися в двох напрямках: паралельно і перпендикулярно дорозі.

Датчик втоми водія. Ця система попереджає водія про те, що йому пора перепочити, щоб не піддавати себе, своїх пасажирів та інших учасників дорожнього руху на небезпеку. Датчик аналізує стиль водіння водія в перші 15 хвилин після початку руху і потім порівнює з отриманими даними поточні характеристики управління. Як тільки вони починають відрізнятися від еталонних, система видає попередження про необхідність припинити рух.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх