logo
dollar
euro

Чорнобильці Полтавщини хочуть більших пенсій та комфортнішого оздоровлення в санаторіях

10:29 03.07.2014 eye 545
Чорнобильці Полтавщини хочуть більших пенсій та комфортнішого оздоровлення в санаторіях

Сьогодні, 3 липня, голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук зустрівся з керівниками обласного осередку ВГО "Ніхто крім нас" та місцевих осередків громадського об’єднання "Союз Чорнобиль України" з Лубен, Миргороду та Гребінки.

Представники громадських організацій попросили очільника області підтримати їхню ініціативу із внесення зміни до законодавства України й поетапного  збільшення пенсії чорнобильцям. Віктор Бугайчук пообіцяв дати доручення Департаменту економічного розвитку ОДА підготувати звернення до Президента України та Прем’єр–міністра України з проханням розглянути можливість прийняти напрацьований громадськими організаціями чорнобильців разом із фахівцями Мінсоцполітики проект Постанови Кабміну щодо поетапного збільшення мінімального розміру пенсійної виплати окремим інвалідам чорнобильцям.

Під час зустрічі в очільником області чорнобильці із Миргорода та Гребінки поскаржились на якість санаторних путівок, закуплених за бюджетні кошти. За словами Миколи Григорова, голови Миргородського міськрайонного  ВГО "Союз Чорнобиль України" районні та міські відділення Управління праці та соціального захисту населення під час проведення тендерів закуповують найдешевші путівки для чорнобильців, економлячи кошти, і таким чином обирають санаторії, у яких умови відпочинку є найгіршими. В якості прикладу навів ситуацію з путівкою виділеною в м. Миргород. На її закупівлю було передбачено 5 тис. 940 грн. бюджетних коштів, натомість під час проведення тендеру було вирішено закупити путівку вартістю 5 тис. 200 грн. Ця путівка передбачає дуже погані умови перебування. Голова Гребінківської організації ВГО "Союз Чорнобиль України" Микола Петренко додав: зазвичай чорнобильцям пропонують відпочинок у таких санаторіях, які звичайні відпочивальники обходять десятою дорогою.

Віктор Бугайчук доручив Департаменту праці та соціального захисту облдержадміністрації підготувати проект звернення до міністра соціальної політики України із пропозицією враховувати якість оздоровчих послуг  при закупівлі путівок для оздоровлення  пільговиків.


Наверхнаверх