logo
dollar
euro

Не треба панікувати!

4:47 23.09.2019 eye 348
Не треба панікувати!

Багатьох батьків хвилює питання: що робити, якщо син чи дочка не потраплять до бажаного вишу.

Психологи в цьому питанні одностайні: не панікувати, а підтримати, не дати дитині втратити віру в себе. Покличте на допомогу всю свою батьківську інтуїцію, знайдіть потрібні слова і поясніть, що невдачі трапляються у всіх. І не ви, ні інші близькі люди не стануть любити менше через те, що вона не вступила до вишу. Пригадайте свої невдачі, розкажіть, як вам вдалося обернути їх собі на користь. Поясніть дитині, що наступного разу їй буде легше, адже вона матиме вже певний досвід, знання того, як треба поводитись при вступі до вишу. І до того ж у неї є цілий рік для того, щоб психологічно дозріти до майбутнього навчання, усвідомити важливість освіти, а можливо - і переглянути вибір вишу та майбутньої професії.

Кодоман - збирає для вас інформацію про промокодах, купони, знижки, акції і розпродажі. http://kodoman.com.ua/stores/vous.com.ua/ - промокоди липня 2014 року.

Трохи пізніше, коли син чи дочка заспокоїться, разом складіть подальший план дій. Тут є різні варіанти. Можна направити зусилля на підготовку до вступу в наступному році, можна поєднати підготовку з роботою. У цьому випадку найкращий вихід - робота у сфері його майбутньої професії. Це буде і стажування, за час якого юнак чи дівчина зрозуміють, чи має сенс вступати саме на цю спеціальність або краще присвятити себе чомусь іншому. Якщо професія обрана не зовсім продумано, хтось може не впоратися з навчанням, хтось розчаровується в спеціальності або сумнівається в правильності вибору. До речі, згідно з деякими дослідженнями, число незадоволених обраною професією складає приблизно третину першокурсників, до старших курсів ця цифра зростає.

Не завадить також пояснювати дітям наступне: вихід "в люди" через освіту - зрозумілий і соціально схвалюваний, але далеко не єдиний шлях до процвітання. Як говорить народна мудрість: не місце красить людину, а людина місце.


Наверхнаверх