logo
dollar
euro

Нам обіцяють спекотне літо із грозами та градом

18:00 07.06.2013 eye 270
Нам обіцяють спекотне літо із грозами та градом

Нинішнє літо в Україні видасться дуже спекотним, але із щедрими дощами, шквалами та градом.

Народні синоптики розписують погоду з точністю до днів, а ось фахівці від науки за точний прогноз на все літо не беруться, повідомляє газета «Вести». «Може бути +38–41 градус, але такі висновки робимо лише тому, що такі температури вже спостерігалися. Зазвичай у нас найжаркіші липень і перша половина серпня. А закінчиться літо у другій половині вересня при зниженні середньодобової температури нижче +15 градусів... Град, грози, зливи, шквали приходитимуть із атмосферними фронтами аж до середини серпня», – розповів заступник голови Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.

За його словами, ще два тижні спеки не буде. Так, найближчими днями на заході очікують +7–12 градусів уночі та не вище +19 – удень, на іншій території вночі +10–16, удень – +22–28 градусів.

А ось народний синоптик Валерій Некрасов не припускає, а точно знає, що до +40 таки дійде. «Ми перебуваємо на піку сонячної активності, тому чекаємо дуже жаркого літа і злив, а у світі – цунамі та торнадо. Червень буде не такий сухий, як травень, повітря стабільно прогріватиметься до +25–30 градусів. А липень очікується дуже спекотний, із градом, температура у другій половині дійде до +40 градусів. Максимум у серпні – +37 градусів, по всій території пройдуть зливи приблизно 19 серпня, особливо сильні – в західних областях», – прогнозує Валерій Некрасов.

Його колега Леонід Горбань чекає піку спеки з 1 по 20 серпня, щоправда, не вище +35 удень. Як розповіла виданню заввідділом Українського науководослідного гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, із кожним роком збільшується кількість днів, коли стовпчик термометра піднімається вище за +35.

«Усе більше «розмиваються» сезонні береги. Літо розтягується в середньому на три тижні. За 20 років у нас температура піднялася на один градус, а в північносхідних областях – майже на два градуси. Приходять шквали, урагани та смерчі, звичайні дощі змінюють зливи, коли за кілька годин випадає двомісячна норма», – говорить синоптик.

За останні десять років було всього 2–3 комфортних літніх місяці, коли температура не досягала нестерпних +39, погоджується з колегою заввідділом агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко. «Якщо говорити не про точний прогноз, а про тенденцію, то не знаю, що має статися, щоб літо було холодним», – сказала вона.


Наверхнаверх